Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Kultura
Na Zámeckém návrší v Litomyšli najdete nové Muzeum domečků, panenek a hraček sběratelky MUDr. Dobromily Filové. Muzejní expozice navazuje na úspěšné výstavy konané na druhém okruhu Státního zámku Litomyšl.

Ve vitríně Z národů ač jsme různých si prohlédnete panenky v typickém oblečení jejich země. Dále zde uvidíte např. sbírku panenek Barbie, porcelánové panenky, doplňky i domečky. Jsou zde panenky od roku 1840 do dnešní doby společně s jejich domečky ze stejného období se zařízením - nádobí, květiny, panenky, jídlo, kočárky apod. Panenek, včetně obyvatelek domečků, je k vidění kolem 600 a domečků víc jak sto.

V muzeu je rovněž průřez vývoje hraček a také hračky pro kluky - autíčka, vláčky, cirkus, kolotoče, nože, ale i obchody, školy a hospoda Veselka.

Muzeum je určeno především pro rodiny s dětmi, školy a školky, sběratele, milovníky starých věcí. K dispozici je zde i malé občerstvení, herna pro děti a fotosalon. Expozice je opatřena popisky, štítky, je možnost si objednat komentovanou prohlídku.

Muzeum se nachází v přízemí bývalé prodejny Kubík v Jiráskově ulici 4, naproti zámeckému pivovaru v Litomyšli. K dispozici je bezbariérový přístup a parkoviště.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2017
1.4.
29.10.
Fotosoutěž zámku Litomyšl 2017

Fotosoutěž zámku Litomyšl 2017

Litomyšl, Východní Čechy
13.8.
20.8.
Litomyšlské dny barokní tradice

Litomyšlské dny barokní tradice

Litomyšl, Východní Čechy
3.7.
28.8.
Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí