Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Kultura
Stálá antropologická expozice je z důvodu rekonstrukce od 1. listopadu 2017 uzavřena. Ostatní expozice včetně Hrdličkovy jsou k vidění bez omezení v běžné otevírací době muzea. Nová antropologická expozice pro vás otevře v průběhu roku 2019.

Hrdličkova expozice je věnovaná světově proslulému antropologovi, rodákovi z Humpolce, Dr. Aleši Hrdličkovi. Expozice je rozdělena do dvou částí: v první nahlédnete do antropologovy pracovny, kde jsou vystaveny jeho rukopisy a dopisy, které si vyměňoval se svými přáteli, drobné předměty z jeho osobního života a dokumenty z oblasti jeho výzkumu. Protože Dr. Aleš Hrdlička žil ve Spojených státech a většinu svého života věnoval výzkumu indiánských kmenů, je druhá část expozice věnována právě indiánům.

Antropologická expozice seznamuje s hypotézami o vzniku vesmíru s moderním pohledem na otázky vzniku života na Zemi. Pozornost je věnována biologii člověka, cyklu lidského života, antropologii a jejímu využití v praxi podle světoznámého antropologa Dr. Aleše Hrdličky, průkopníka teorie o jednotném původu lidstva. Celoživotním krédem tohoto antropologa bylo heslo „Všechno lidstvo jednoho původu jest“.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 12. 2017
10.9.
31.10.
Výstava

Výstava "Rozhledy - Inspirace krajinou" na hradě Lipnici

Lipnice nad Sázavou, Vysočina
23.12.
Vánoční zpívání

Vánoční zpívání

Lipnice nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí