Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Kultura
Indiáni ve skutečné velikosti, typický indiánský stan „Tee Pee“, do nějž lze vstoupit a vše si zde prohlédnout a „ohmatat“, indiánské hračky, hudební nástroje, zbraně, a spousta dalších předmětů ,zde čeká na návštěvníky, kteří si přijdou prohlédnout Hrdličkovu expozici v humpoleckém muzeu.

Hrdličkova expozice je věnovaná světově proslulému antropologovi, rodákovi z Humpolce, Dr. Aleši Hrdličkovi. Expozice je rozdělena do dvou částí: v první nahlédnete do antropologovy pracovny, kde jsou vystaveny jeho rukopisy a dopisy, které si vyměňoval se svými přáteli, drobné předměty z jeho osobního života a dokumenty z oblasti jeho výzkumu. Protože Dr. Aleš Hrdlička žil ve Spojených státech a většinu svého života věnoval výzkumu indiánských kmenů, je druhá část expozice věnována právě indiánům.

Antropologická expozice seznamuje s hypotézami o vzniku vesmíru s moderním pohledem na otázky vzniku života na Zemi. Pozornost je věnována biologii člověka, cyklu lidského života, antropologii a jejímu využití v praxi podle světoznámého antropologa Dr. Aleše Hrdličky, průkopníka teorie o jednotném původu lidstva. Celoživotním krédem tohoto antropologa bylo heslo „Všechno lidstvo jednoho původu jest“.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2017
10.9.
31.10.
Výstava

Výstava "Rozhledy - Inspirace krajinou" na hradě Lipnici

Lipnice nad Sázavou, Vysočina
4.8.
Koncert mladých folkových interpretů

Koncert mladých folkových interpretů

Lipnice nad Sázavou, Vysočina
22.7.
Ludus musicus

Ludus musicus

Lipnice nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí