Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Francouzská restaurace v Obecním domě - kulinářský zážitek od mistrů kuchyně

Francouzská restaurace v Obecním domě - kulinářský zážitek od mistrů kuchyně

Gurmánská turistika
Ve Francouzské restauraci Art Nouveau se vrátíte do doby, kdy v Praze vládla secese. Preferují zde slogan Dokonalost na pohled i chuť. Užijte si luxusní restauraci a její skvostný interier v Obecním domě v centru Prahy za příznivější ceny!

Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě v Praze patří mezi absolutní gastronomickou špičku u nás. Potvrzuje to i umístění na seznamu nejlepších restaurací v žebříčku sestaveném prestižním průvodcem Gault & Millau 2014. Jeden z nejvlivnějších francouzských restauračních průvodců ocenil Francouzskou restauraci dvěma kuchařskými čepci, konkrétně 15 z 20 možných bodů.

Francouzská restaurace, která je nejkrásnější secesní restaurací na světě, zaujímá plochu celého severního pravého křídla čelní stěny Obecního domu, který byl postaven za účelem vytvořit důstojný stánek české kultury. Projekt vypracovali architekti Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Obecní dům byl otevřen veřejnosti 5. ledna 1912.

Velká okna prosvětlují prostor Francouzské restaurace „slavnostním“ světlem. Okna jsou původní, jednoduchá se zimními prosklenými zástěnami a mají unikátní řetězový systém vytahování. Stropy a stěny mají bohatou štukovou výzdobu, jsou zde geometrické ornamenty s figurálními dekoracemi, které byly vyobrazeny Františkem Kraumannem a jeho dílnou. Na další výzdobě se podíleli nejvýznamnější čeští umělci, včetně Alfonse Muchy.

Dominantou rozlehlého plochého stropu jsou dvě řady mohutných a velmi kvalitních lustrů s ověsy. Veškeré osvětlení Francouzské restaurace bylo dodáno pražskou firmou Františka Anýže. Kvalitní pasířské umělecké řemeslo je korunováno hodinami v průchodu do zvýšeného salonku. Postranní pole s průhledy do salonku jsou zdobeny alegorickými obrazy Josefa Weniga. Nábytkové zařízení restaurace je většinou původní, stejně jako obložení stěn, přepážky kójí s čalouněnými sedáky, kryty radiátorů a příborníky.

Francouzská restaurace je typem prestižní výběrové restaurace vysoké kvality ve slohu pražské secese a je vysoce hodnocena mezi odbornou veřejností pro svou kvalitu kuchyně a neopakovatelnou atmosféru umocněnou jazzovou nebo živou klavírní hudbou.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2018
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
18.5.
24.7.
Muži Kamila Lhotáka v paláci YMCA

Muži Kamila Lhotáka v paláci YMCA

Praha 1, Praha
22.5.
19.8.
Josef Sudek: Topografie sutin

Josef Sudek: Topografie sutin

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí