Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Jezdecký klub T. G. Masaryka - Hektor v Počepicích

Jezdecký klub T. G. Masaryka - Hektor v Počepicích

Letní sporty
Jezdecký klub v Počepicích na Sedkčansku nabízí celoroční výuku koní i jezdců v profesionální jezdecké stáji. K dispozici je také ustájení koní a pobyty u koní.
V jízdárně JK T.G.Masaryka - Hektor je v současné době je k dispozici zázemí pro 19 koní včetně velkého mycího boxu s teplou vodou a nadstandartních boxů. Vše na gumových podkladech. Samozřejmostí je i zázemí pro jezdce, sedlovna a sociální zařízení. Jízdárna se zároveň se chlubí nejlepším povrchem v České republice o rozměrech 90 krát 40 metrů. Samozřejmostí je kvalitní seno a sláma.

Najdete ji asi 6 km od Sedlčan směrem na Milevsko v krásném prostředí meandru potoka na bývalém zemědělském statku v Počepicích. Celý statek procházel a stále prochází rekonstrukcí a zdokonalováním, které již nyní umožňuje využívat celý komplex na výcvik koní a regeneraci jejich majitelů. Celé okolí láká k nádherným vyjížďkám, které svou členitou krajinou dokáží zaujmout v každém ročním období. V blízkosti statku se nacházejí památky, hotely, naučné stezky a restaurace.

Už jen samotné jméno klubu zavazuje k chování, přístupu a jednání na určité úrovni a proto i výchova a výuka jezdeckého sportu  je založena na dodržování zásad slušnosti, morálně volných vlastností, korektního chování, laskavého přístupu ke koním a zvířatům všeobecně, a hrdosti  na to, jaké jméno vlastně reprezentují.

Jezdecký klub připravuje na ZZVJ (zkoušky základního výcviku jezdce) a je možné si zakoupit balíček jezdecké výuky zaměřené na konkrétní problematiku včetně jednorázového zapůjčení koně ke zkouškám. Jako jednu z nedílnou součástí dále nabízí tzv. zdravý způsob života ve spojením s jezdeckým sportem, ale i bez něj.

Zdejší výcvik je zaměřen především na bezpečnost a pohodu koně a jezdce. Trenéři se snaží pracovat cíleně na uvolněnosti koně, vyvolávat v koni potřebu spolupráce a ochoty k práci a to na základě zkušeností a dopomáhá nám k tomu i způsob ježdění Philippe Karla, který se jako jeden z prvních  nebál publikovat a otevřeně kritizovat zarolované koně i na těch nejvyšších akcích jako jsou mistrovství světa či olympiáda. Nejezdí a tudíž ani zde neučí jezdit s pomocnými otěžemi, a celkově se zde přistupuje ke koni jako k partnerovi rovnocennému, ale plně respektovanému a respektujícímu.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 6. 2018
28.7.
Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Střední Čechy
23.6.
24.6.
Tři Sestry a Visací Zámek

Tři Sestry a Visací Zámek

Petrovice I, Střední Čechy
28.7.
29.7.
Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy
1.6.
30.6.
Turistický balíček regionu Milevsko

Turistický balíček regionu Milevsko

Milevsko, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Střední Čechy
Ubytování v Ouklidu

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice, Střední Čechy