Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Jezdecký klub T. G. Masaryka - Hektor v Počepicích

Jezdecký klub T. G. Masaryka - Hektor v Počepicích

Letní sporty
Jezdecký klub v Počepicích na Sedkčansku nabízí celoroční výuku koní i jezdců v profesionální jezdecké stáji. K dispozici je také ustájení koní a pobyty u koní.
V jízdárně JK T.G.Masaryka - Hektor je v současné době je k dispozici zázemí pro 19 koní včetně velkého mycího boxu s teplou vodou a nadstandartních boxů. Vše na gumových podkladech. Samozřejmostí je i zázemí pro jezdce, sedlovna a sociální zařízení. Jízdárna se zároveň se chlubí nejlepším povrchem v České republice o rozměrech 90 krát 40 metrů. Samozřejmostí je kvalitní seno a sláma.

Najdete ji asi 6 km od Sedlčan směrem na Milevsko v krásném prostředí meandru potoka na bývalém zemědělském statku v Počepicích. Celý statek procházel a stále prochází rekonstrukcí a zdokonalováním, které již nyní umožňuje využívat celý komplex na výcvik koní a regeneraci jejich majitelů. Celé okolí láká k nádherným vyjížďkám, které svou členitou krajinou dokáží zaujmout v každém ročním období. V blízkosti statku se nacházejí památky, hotely, naučné stezky a restaurace.

Už jen samotné jméno klubu zavazuje k chování, přístupu a jednání na určité úrovni a proto i výchova a výuka jezdeckého sportu  je založena na dodržování zásad slušnosti, morálně volných vlastností, korektního chování, laskavého přístupu ke koním a zvířatům všeobecně, a hrdosti  na to, jaké jméno vlastně reprezentují.

Jezdecký klub připravuje na ZZVJ (zkoušky základního výcviku jezdce) a je možné si zakoupit balíček jezdecké výuky zaměřené na konkrétní problematiku včetně jednorázového zapůjčení koně ke zkouškám. Jako jednu z nedílnou součástí dále nabízí tzv. zdravý způsob života ve spojením s jezdeckým sportem, ale i bez něj.

Zdejší výcvik je zaměřen především na bezpečnost a pohodu koně a jezdce. Trenéři se snaží pracovat cíleně na uvolněnosti koně, vyvolávat v koni potřebu spolupráce a ochoty k práci a to na základě zkušeností a dopomáhá nám k tomu i způsob ježdění Philippe Karla, který se jako jeden z prvních  nebál publikovat a otevřeně kritizovat zarolované koně i na těch nejvyšších akcích jako jsou mistrovství světa či olympiáda. Nejezdí a tudíž ani zde neučí jezdit s pomocnými otěžemi, a celkově se zde přistupuje ke koni jako k partnerovi rovnocennému, ale plně respektovanému a respektujícímu.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 11. 2016
14.12.
Koledy v Biopekárně Zemanka

Koledy v Biopekárně Zemanka

Sedlčany, Střední Čechy
24.2.
Dark snow Ski areál Monínec

Dark snow Ski areál Monínec

Sedlec-Prčice, Střední Čechy
11.11.
31.12.
Výstava Hravé peklo v Bernarticích

Výstava Hravé peklo v Bernarticích

Bernartice, Jižní Čechy
6.11.
15.1.
Židovské zvyky a tradice - Výstava v Galerii JCM

Židovské zvyky a tradice - Výstava v Galerii JCM

Dobříš, Střední Čechy
Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Střední Čechy
Hrad Vysoký Chlumec

Hrad Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Střední Čechy