Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Kultura
Po Národní galerii druhou nejvýznamnější galerií v České republice je Galerie hlavního města Prahy, která byla založena 1. května 1963. Galerie hlavního města má za úkol shromažďovat, odborně ochraňovat, vědecky zpracovávat a vystavovat české umění 19. a 20. století.

Galerie hlavního města Prahy patří k jedné z mála státem či obcemi zřizovaných institucí, které se soustavně věnují prezentaci současného českého i zahraničního umění. V centru dění se galerie v posledních měsících ocitla právě kvůli převozu a instalaci Slovanské epopeje malíře Alfonse Muchy. Galerie vlastní na 14 522 uměleckých děl a dále pečuje o fond pomníků, veřejných plastik, pamětních desek a kašen na pražských prostranstvích.  
 

Pobočky Galerie hl. města Prahy

 
  • Vila Františka Bílka: významná kolekce soch, kreseb a grafiky Františka Bílka v Bílkově pražském ateliéru a vile, která nyní prochází náročnou rekonstrukcí a bude opět vystavena 1. 9. 2010.
   
  • Dům U Kamenného zvonu: díla několika uměleckých generací mapující stěžejní socio-kulturní a ekonomické změny, které následovaly v Čechách po roce 1989.
   
  • Trojský zámek: specifická výstavní prostora v barokním zámku s francouzskou zahradou, štěpnicí a oranžerií, která náleží k nejvýznačnějším ukázkám barokní architektury v Čechách.
   
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2018
20.1.
25.3.
Jak vzniká výstava

Jak vzniká výstava

Praha 1, Praha
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
18.1.
31.5.
Zlaté časy českého hokeje

Zlaté časy českého hokeje

Praha 1, Praha
29.1.
3.3.
Letem pivním světem v T-Ankeru

Letem pivním světem v T-Ankeru

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí