Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Kultura
Po Národní galerii druhou nejvýznamnější galerií v České republice je Galerie hlavního města Prahy, která byla založena 1. května 1963. Galerie hlavního města má za úkol shromažďovat, odborně ochraňovat, vědecky zpracovávat a vystavovat české umění 19. a 20. století.

Galerie hlavního města Prahy patří k jedné z mála státem či obcemi zřizovaných institucí, které se soustavně věnují prezentaci současného českého i zahraničního umění. V centru dění se galerie v posledních měsících ocitla právě kvůli převozu a instalaci Slovanské epopeje malíře Alfonse Muchy. Galerie vlastní na 14 522 uměleckých děl a dále pečuje o fond pomníků, veřejných plastik, pamětních desek a kašen na pražských prostranstvích.  

Pobočky Galerie hl. města Prahy

 • Vila Františka Bílka
  Významná kolekce soch, kreseb a grafiky Františka Bílka v Bílkově pražském ateliéru a vile, která nyní prochází náročnou rekonstrukcí a bude opět vystavena 1. 9. 2010.
 • Městská knihovna
  Expozice ve výstavních sálech galerie v Městské knihovně.
 • Dům U Kamenného zvonu
  Díla několika uměleckých generací mapující stěžejní socio-kulturní a ekonomické změny, které následovaly v Čechách po roce 1989.
 • Dům U Zlatého prstenu
  V domě je expozice zaměřená na proměnu Prahy v době panování Karla IV.
 • Trojský zámek
  Specifická výstavní prostora v barokním zámku s francouzskou zahradou, štěpnicí a oranžerií, která náleží k nejvýznačnějším ukázkám barokní architektury v Čechách.
 • Dům Františka Bílka v Chýnově u Tábora Stálá expozice prací Františka Bílka v umělcově rodném domě.
 • Dům fotografie s výstavami současných autorů
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí