Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Galerie Emilie Paličkové v Praze

Galerie Emilie Paličkové v Praze

Kultura
Galerie Vyšší odborné školy textilních řemesel a Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze se zaměřuje na prezentaci výtvarného umění s důrazem na užité a textilní umění, fotografie či design.

V Praze už téměř celé století existuje škola, jejíž předstupně sahají až do doby vlády císařovny Marie Terezie, kde si talentovaní mladí lidé osvojují některé tradiční techniky a postupy textilních řemesel, které ve spojení se současnou výtvarnou formou jinde v Evropě nenajdete.

Obdivovat zde můžete například výstavu Krajka v módě se věnuje unikátnímu spojení krajky a oděvu od 20. let 20. století až do současnosti. Výběr představuje jak díla předních textilních výtvarníků, uchovaná ve sbírce Vyšší odborné školy textilních řemesel a Střední umělecké školy textilních řemesel, tak i práce současných studentů.

Emilie Paličková působila na škole textilních řemesel od roku 1919 do roku 1946, kdy byla povolána jako profesorka na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Podařilo se jí překonat všechna úskalí, která hrozila krajce zánikem. Objevila soudobý výraz krajky i její moderní použití.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 9. 2017
1.1.
31.12.
Pražský motoráček

Pražský motoráček

Praha 9, Praha
25.3.
29.10.
Vlak, kde si děti vyhrajou, to je Cyklohráček

Vlak, kde si děti vyhrajou, to je Cyklohráček

Lichoceves, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí