Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Franz Kafka Museum v Praze

Franz Kafka Museum v Praze

Kultura
Dlouhodobá expozice nabízí pohled do světa slavného pražského rodáka Franze Kafky (1883 - 1924), jedné z nejvýznamnějších postav světové literatury 20. století.
Výstava prezentuje většinu prvních vydání Kafkových děl, korespondenci, deníky, rukopisy, fotografie a kresby, které v minulosti nikdy nebyly vystavovány, trojrozměrné exponáty, pět audiovizuálních programů a hudbu vytvořenou speciálně pro tuto výstavu.

Výstava má dvě části. První, nazvaná Existenční prostor kategorizuje hlavní události života a vlivy prostředí, v němž Kafka v Praze žil. Druhá, nazvaná Imaginární topografie ukazuje, jak se u Kafky fyzická realita Prahy a jeho života v ní složitě proměňuje v metaforický obraz.

Na výstavě ožívají fotografie lidí a míst, rukopisy a knihy v důmyslně koncipovaných instalacích s využitím nejmodernější audiovizuální techniky. Slovo, obraz, světlo a hudba tu vytvářejí symfonický celek. Náplň výstavy je zachycena v reprezentativním katalogu ve třech jazykových verzích (české, německé a anglické). Jeho druhá část navíc obsahuje 8 studií od světových Kafkovských badatelů.

Před Franz Kafka Museem, na dvoře Hergertovy cihelny, najdete zajímavé dílo - dvě čůrající postavy. Dvě vysoké bronzové mužské skulptury o výšce 210 cm se ovládají elektrickým zařízením, které umožňuje natáčet jejich boky a zvedat penis, takže proud vody na hladině jezírka ve tvaru České republiky píše po jednotlivých písmenech a slovech několik naprogramovaných citátů.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 10. 2016
1.10.
31.10.
Říjnový program Muzea Karla Zemana

Říjnový program Muzea Karla Zemana

Praha 1, Praha
26.9.
12.12.
Kurzy animace pro dospělé

Kurzy animace pro dospělé

Praha 1, Praha
19.10.
23.10.
Zelenka festival Praha - Drážďany

Zelenka festival Praha - Drážďany

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí