Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Franz Kafka Museum v Praze

Franz Kafka Museum v Praze

Kultura
Dlouhodobá expozice nabízí pohled do světa slavného pražského rodáka Franze Kafky (1883 - 1924), jedné z nejvýznamnějších postav světové literatury 20. století.
Výstava prezentuje většinu prvních vydání Kafkových děl, korespondenci, deníky, rukopisy, fotografie a kresby, které v minulosti nikdy nebyly vystavovány, trojrozměrné exponáty, pět audiovizuálních programů a hudbu vytvořenou speciálně pro tuto výstavu.

Výstava má dvě části. První, nazvaná Existenční prostor kategorizuje hlavní události života a vlivy prostředí, v němž Kafka v Praze žil. Druhá, nazvaná Imaginární topografie ukazuje, jak se u Kafky fyzická realita Prahy a jeho života v ní složitě proměňuje v metaforický obraz.

Na výstavě ožívají fotografie lidí a míst, rukopisy a knihy v důmyslně koncipovaných instalacích s využitím nejmodernější audiovizuální techniky. Slovo, obraz, světlo a hudba tu vytvářejí symfonický celek. Náplň výstavy je zachycena v reprezentativním katalogu ve třech jazykových verzích (české, německé a anglické). Jeho druhá část navíc obsahuje 8 studií od světových Kafkovských badatelů.

Před Franz Kafka Museem, na dvoře Hergertovy cihelny, najdete zajímavé dílo - dvě čůrající postavy. Dvě vysoké bronzové mužské skulptury o výšce 210 cm se ovládají elektrickým zařízením, které umožňuje natáčet jejich boky a zvedat penis, takže proud vody na hladině jezírka ve tvaru České republiky píše po jednotlivých písmenech a slovech několik naprogramovaných citátů.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2017
22.11.
31.3.
Zimní plavby Pražskými Benátkami

Zimní plavby Pražskými Benátkami

Praha 1, Praha
12.1.
26.3.
Výstava Albrecht z Valdštejna

Výstava Albrecht z Valdštejna

Praha, Praha
19.11.
26.2.
V sametu a hedvábí

V sametu a hedvábí

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí