Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Divadlo Masopust v Eliadově knihovně na pražské Malé Straně

Divadlo Masopust v Eliadově knihovně na pražské Malé Straně

Kultura
Divadlo Masopust je nezávislým divadlem, působícím od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazivou režií. Od ledna 2014 má svou stálou scénu v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí.

Divadelní společnost Masopust vznikla při práci na divadelních představeních Království (Divadlo DISK, 2006), Konec masopustu (Divadlo DISK, 2008) a Brand-Oheň (Prostor Preslova 9, 2010). Od ledna 2014 působí na stálé scéně v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí.

Společnost Masopust je nezávislé divadlo, působící od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazivou režií. Linka introvertních témat se společenským přesahem počala Královstvím Lenky Lagronové a pokračovala tituly Konec masopustu Josefa Topola, Brand Henrika Ibsena a Vytrvalý princ Calderóna de la Barca v režii Štěpána Pácla.

Masopust se s oblibou věnuje nehraným či dokonce zdánlivě nehratelným textům (Andělé mezi námi Františka Langera), které nabízejí pestrou škálu vytěsněných témat a jevů. Považuje je za zásadní a opomíjený zdroj, s nímž je potřeba se setkávat. Poetika divadla Masopust se rodí z propojení klasických kusů s ryze současnými divadelními prostředky. Vedle stěžejní řady inscenací se věnuje tvorbě pohádek (Šiktanc, Jirous) či exteriérových produkcí.

Okruh režisérů: Štěpán Pácl, Jan Frič, Anna Petrželková Okruh herců: Pavla Beretová, Magdaléna Borová, Ivana Uhlířová, Miloslav König, Jiří Panzner, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Radovan Klučka, Jan Meduna, Patrik Děrgel, Anežka Kubátová, Martina Krátká, Tomáš Dianiška a další. Dramaturgie: Tereza Marečková.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 12. 2017
27.10.
31.3.
Zimní plavby Pražskými Benátkami

Zimní plavby Pražskými Benátkami

Praha 1, Praha
26.11.
23.12.
Lampář na Karlově mostě

Lampář na Karlově mostě

Praha 1, Praha
17.11.
17.5.
Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí