Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Centrum pro současné umění FUTURA

Centrum pro současné umění FUTURA

Kultura
Centrum pro současné umění FUTURA je třípatrovým výstavním prostorem o celkové rozloze 1000 m² sídlícím na pražském Smíchově. Od léta 2003 zde byly prezentovány práce celé řady známých a mezinárodně respektovaných umělců jak ze zahraničí, tak z České republiky.
Během své poměrně krátké existence již Centrum FUTURA stačilo vyprodukovat pod vlastním kurátorským vedením nebo ve spolupráci s jinými galeriemi, institucemi či hostujícími kurátory desítky výstav s mezinárodním obsazením.

Cílem centra je budovat v Praze prostor otevřený pro prezentaci kvalitních projektů různých medií od českých a zahraničních umělců, a to jak již uznávaných osobností či mladých začínajících, v konstruktivním dialogu mezi generacemi. Prostory centra FUTURY, vzniklé po rekonstrukci bývalé malé továrny, jsou velice různorodé a nabízí jak klasické minimalistické prostory „white cube“, tak atypické prostory vhodné pro instalace site-specific. Ačkoli výstavy výtvarného umění jsou primární náplní činnosti, je FUTURA rovněž plně vybaveným uměleckým centrem s celou řadou dalších aktivit.

V galerii Futura je také umístěno pětimetrové sousoší nahých zadnic dvou sehnutých mužských postav. K otvoru v zadní části těl je možno vylézt po žebříku. Tam uvidíte videosmyčku, na níž se Václav Klaus a Milan Knížák spokojeně krmí kaší. Jde o dílo kontroverzního umělce Davida Černého.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2016
25.6.
Mezinárodní turnaj PragaCup

Mezinárodní turnaj PragaCup

Praha 5, Praha
1.1.
31.12.
Floristické workshopy pro děti

Floristické workshopy pro děti

Praha 5, Praha
16.2.
15.7.
Na Piavě zvečera

Na Piavě zvečera

Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí