Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Kinských - Barokní umění ve Žďáru nad Sázavou

Zámek Kinských - Barokní umění ve Žďáru nad Sázavou

Kultura
Na zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou si prohlédnete reprezentativní expozici s názvem Barokní malířství a sochařství ze sbírek Národní galerie v Praze. Nově zde vznikla také zajímavá prohlídková trasa Po stopách Santiniho a Muzeum nové generace.

Jedinečný komplex bývalého kláštera ve Ždáru s blízkým okolím představuje zcela unikátní krajinný a urbanistický barokní celek, jehož těžiště tvoří zvláště klášterní kostel a poutní areál s kaplí sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO). Vytvoření stálé expozice Barokního umění ze sbírek Národní galerie v Praze umožnilo vznik poutavého návštěvnického okruhu zaměřeného na umění 17.-18. století.

Expozice Barokní umění představuje vybraný soubor uměleckých děl středoevropské provenience (Čechy, Morava, Rakousy, zároveň však i italské a španělské importy) evokuje především kulturní prostředí klášterů 17. a 18. století. Vedle hlavních bodů prohlídky, díla s náboženskou tematikou, jsou zde i obrazy a sochy charakteristické pro barokní klášterní sbírky. Jsou zde shromážděna především díla barokních umělců podílejících se na výzdobě kláštera ve Žďáru. Z velkých jmen barokního malířství v Čechách tu jsou zastoupeni Karel Škréta, Michael Václav Halbax, Petr Brandl a Jan Kupecký. Sochařství reprezentují mimo jiné Matyáš Bernard Braun i málo známý, ovšem neméně schopný Braunův synovec Antonín. Nechybí ani práce z dílen Ferdinanda Maxmiliána Brokofa či Ignáce Františka Platzera.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 10. 2016
10.9.
30.10.
Putovní výstava Fenomén Igráček na zámku Slavkov

Putovní výstava Fenomén Igráček na zámku Slavkov

Slavkov u Brna, Jižní Morava
1.6.
30.10.
Fenomén Igráček v Linhartovském zámku

Fenomén Igráček v Linhartovském zámku

Nové Veselí, Vysočina
29.10.
Den dýní ve Žďáru nad Sázavou

Den dýní ve Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí