Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Absintherie Praha – víc než jen muzeum absintu

Absintherie Praha – víc než jen muzeum absintu

Zážitky
Absintové muzeum, absintová kavárna, pravidelné výstavy obrazů i hudební večery, absintový krámek, a to vše na jednom místě v magické atmosféře Starého Města.
Kousek od Staroměstského náměstí najdete Absintherii, zelený mikrosvět ve kterém můžete obdivovat "muzeální kousky" a současně ochutnávat absint z Francie, Švýcarska a České republiky. Muzeum se chlubí skutečným světovým výběrem absintů. Najdete zde opravdu staré originály. Kromě nich uvidíte také nejrůznějšími dobovými plakáty převážně z France a Švýcarska, výstavu karaf, fontán a absintových sklenic. Najdete zde i originální srkátka (podobné jako dýmka, ale místo tabáku se šlukuje absint). Absolutní raritou muzea je originální sbírka absintových lžic.

V kavárně si můžete vychutnat spoustu absintových dobrot a míchaných drinků. Absintové zákusky,absintová zmrzlina, absinthové mojito i čokolády. V Absintherii také pálí na cukru sedm druhů českých absintů. Každé dva měsíce se v podniku obměňuje výstava obrazů a každou druhou středu v měsíci se tu pořádá barmánská estráda

Absint je tvrdý alkoholický nápoj (kolem sedmdesáti procent alkoholu), který se vyrábí z pelyňku pravého, anýzu a fenyklu obecného. Od začátku dvacátého století byla ve většině zemí Evropy a v USA výroba a prodej absintu nelegální. Evropskými výjimkami byla Česká republika a Velká Británie. Zákaz absintu byl vyvolán kvůli jeho údajným halucinogenním účinkům a nemoci se závislotí zvané absinthismus. Halucinogenní složkou absinthu je neurotoxický thujon, jeho obsah v nápoji je ovšem pro vyvolání takových účinků zanedbatelně nízký. Díky těmto poznatkům byl absint opět vrácen na legální evropský trh.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2016
19.2.
17.7.
Výstava David Cronenberg: Evolution

Výstava David Cronenberg: Evolution

Praha 1, Praha
18.3.
31.12.
Alfons Mucha v Galerii GOAP

Alfons Mucha v Galerii GOAP

Praha 1, Praha
5.2.
3.7.
Velkorysost: Umění obdarovat

Velkorysost: Umění obdarovat

Praha 1, Praha
13.4.
4.9.
Fantastický realismus 1960 - 1968

Fantastický realismus 1960 - 1968

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí