Úvod > Aktivity & akce > Akce > XXV. Festival uprostřed Evropy-Mitte Europa

XXV. Festival uprostřed Evropy-Mitte Europa

Kdy 19. červen 2016 16:00 - 7. srpen 2016 16:00 Festivaly
25. festivalový ročník - -Mitte Europa - setkání při hudebních, výtvarných a dalších kulturních příležitostech, které se mezi lidmi snaží bourat hranice.

Myšlenka realizovat česko-německý Festival Mitte Europa, Bavorsko-Čechy-Sasko, vznikla v roce 1990 jako reakce na pád železné opony a vychází zcela z česko-německé a německo-německé občanské iniciativy. Své kořeny má v osobních osudech jejich iniciátorů – česko-německého manželského páru Ivany Thomaschke, české historičky umění, a německého operního pěvce prof. Thomase Thomaschke a jejich přátel.

Prvotním úmyslem nebylo uvést v život nový kulturní festival, ale umožnit prostřednictvím kulturních akcí setkávání a spolupráci především mladých lidí z doposud rozděleného Německa a tehdejšího Československa. Od roku 2004 spojuje česko-německý kulturní Festival uprostřed Evropy - Mitte Europa 65 bavorských, českých a saských měst a obcí podél česko-německé hranice v délce 400 km, od Horní Falce, Horních Franků, západních Čech, přes Vogtlandsko, Krušné hory a okolí Drážďan, po severní Čechy.

Spojuje geograficky tři euroregiony- Euregio Egrensis, Euroregion Krušnohoří/Ezrgebirge a Euroregion Labe /Elbe. Festivalové koncerty a další kulturní akce, jejichž nabídka je skutečně bohatá, probíhají v českých i německých partnerských městech každoročně od poloviny června do začátku srpna.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2015
19.8.
30.10.
Tajemný svět lišejníků

Tajemný svět lišejníků

Cheb, Západočeské lázně
23.9.
28.12.
Výstava Barevná radost z hor

Výstava Barevná radost z hor

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
13.5.
15.12.
Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí