Úvod > Aktivity & akce > Akce > XXV. Festival uprostřed Evropy-Mitte Europa

XXV. Festival uprostřed Evropy-Mitte Europa

Kdy 19. červen 2016 16:00 - 7. srpen 2016 16:00 Festivaly
25. festivalový ročník - -Mitte Europa - setkání při hudebních, výtvarných a dalších kulturních příležitostech, které se mezi lidmi snaží bourat hranice.

Myšlenka realizovat česko-německý Festival Mitte Europa, Bavorsko-Čechy-Sasko, vznikla v roce 1990 jako reakce na pád železné opony a vychází zcela z česko-německé a německo-německé občanské iniciativy. Své kořeny má v osobních osudech jejich iniciátorů – česko-německého manželského páru Ivany Thomaschke, české historičky umění, a německého operního pěvce prof. Thomase Thomaschke a jejich přátel.

Prvotním úmyslem nebylo uvést v život nový kulturní festival, ale umožnit prostřednictvím kulturních akcí setkávání a spolupráci především mladých lidí z doposud rozděleného Německa a tehdejšího Československa. Od roku 2004 spojuje česko-německý kulturní Festival uprostřed Evropy - Mitte Europa 65 bavorských, českých a saských měst a obcí podél česko-německé hranice v délce 400 km, od Horní Falce, Horních Franků, západních Čech, přes Vogtlandsko, Krušné hory a okolí Drážďan, po severní Čechy.

Spojuje geograficky tři euroregiony- Euregio Egrensis, Euroregion Krušnohoří/Ezrgebirge a Euroregion Labe /Elbe. Festivalové koncerty a další kulturní akce, jejichž nabídka je skutečně bohatá, probíhají v českých i německých partnerských městech každoročně od poloviny června do začátku srpna.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2015
19.8.
30.10.
Tajemný svět lišejníků

Tajemný svět lišejníků

Cheb, Západočeské lázně
5.8.
30.9.
Antonín Střížek - Fotografie a obrazy

Antonín Střížek - Fotografie a obrazy

Cheb, Západočeské lázně
13.5.
15.12.
Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
30.4.
18.9.
Jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina

Jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina

Hájek, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí