Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Zahrada Čech 2017

Výstava Zahrada Čech 2017

Kdy 15. září 2017 9:00 - 23. září 2017 17:00 Výstavy
41. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech je zaměřen na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Letos bude probíhat vše ve velkém stylu!

Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně trvat 9 dní (15. 9. – 23. 9. 2017) a návštěvníci se mohou v Litoměřicích těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.

Celý areál bude rozdělen do několika sekcí – nosnou částí bude sektor A/B, kde připravujeme hlavní expoziční část výstavy. Speciální expozice naleznou návštěvníci hned při vstupu hlavní branou z ulice Českolipské v pavilonu A – ten bude návštěvníkům ukazovat průřez historií Zahrady Čech, dále pak v největším pavilonu H naleznou interaktivní expozici Ústeckého kraje. Za Estrádou bude vytvořena nová expozice s přírodními a betonovými prvky o velikosti více jak 1.600m2 od partnera Zahrady Čech společnosti CS BETON. 

Výstava Zahrada Čech nabídne tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, trvalky, bylinky, ovoce, zelenina, cibuloviny, bonsaje, skleníky, novinky v zahradní technice od sekaček, křovinořezů, po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, domácí potřeby a řadu dalšího.

Sobotní den bude patřit časopisu Receptář, který bude vyhodnocovat nejlepší recept ze Zahrady Čech. V úterý proběhne semifinále a finále soutěže Zelí roku 2017, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy již po deváté vybere z výrobců kysaného zelí celé ČR. V rámci ostatních dnů budou probíhat soutěže pod hlavičkou jednotlivých partnerů – proběhne Den s CS betonem, Den se Stromem Praha, Den s Armex Energy, Den s Českým rozhlasem nebo Den s časopisem Zahrádkář. Každý návštěvník tak bude mít možnost si odnést řadu zajímavých cen.
 

Program Zahrady Čech 2017

15.9. Den s Ústeckým krajem a okresní agrární komorou Most
10:00 slavnostní zahájení. Vyhlášení soutěže o značku Regionální potravina Ústeckého kraje 2017 a značky Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče.

16.9. Den s časopisem Receptář
finále celostátní soutěže O nejlepší recept ze Zahrady Čech na téma "tvarohové dezerty". Dnem provází Alexandr Hemala a Leona Machálková

17.9. Den s Armexem aneb energie ze sousedství
Celým programem pod hlavičkou předního dodavatele zemního plynu a elektřiny Armex Energy a.s. provede moderátor Hitrádia FM Zdeněk Lukesle. V průběhu dne zahrají a zazpívají litoměřičtí No Name LT. Vystoupí oficiální revival Michala Davida.

18.9. Den se Stromem Praha aneb rozjeďte to s John Deerem
vystoupí české hudební duo známé svými coververzemi známých skladeb zahraniční i české popové hudby Těžkej Pokondr, zahraje litoměřická kapela No Name LT a celým dnem vás provede moderátor Hitrádia FM Zdeněk Lukesle.

19.9. Den s Babouky
Finále a vyhlášení vítězů 9. ročníku soutže Zelí roku se Zelinářkou unií Čech a Moravy. Nejstarší jihočeská dechovka přijede tradičně na Zahradu Čech - Babouci. Program zpestří litoměřická hudební skupina No Name LT. Celým dnem provede moderátor Hitrádia FM Zdeněk Lukesle.

20.9. Den s Českým rozhlasem
Celým dnem vás provede moderátor Českého rozhlasu Sever Petr Beran. Svoji show předvede moderátor, zpěvák, komik a imitátor, který za své působení získal několik televizních cen TýTý – Vláďa Hron. Chybět nebudou soutěže o zajímavé ceny, rozhovory či autogramiáda a v průběhu dne vystoupí litoměřická kapela No Name LT.

21.9. Den s ČS Betonem
Zazpívá český zpěvák a muzikálový herec Petr Kolář se svými nejznámějšími hity, k poslechu zahraje litoměřická kapela No Name LT a celým dnem vás provede moderátor moderátor Hitrádia FM Zdeněk Lukesle.

22.9. Den Zahrady Čech
Celým dnem vás provede moderátor Hitrádia FM Kamil Bílský. Vystoupí známá česká zpěvačka a muzikálová herečka Monika Absolonová. V průběhu dne zahraje litoměřická kapela N Name LT.

23.9. Den s časopisem Zahrádkář
Vyhodnocení soutěže časopisu Zahrádkář v kategorii "O nejkrásnější věneček" a tradičně budou vyhlášeny výsledky 8. ročníku soutěže "Křišťálové jablko". Vystoupí Václav Neckář s kapelou Bacily, Josef Fousek a Iva Hajnová. Moderátorem celého dne bude Zdeněk Vrba.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2017
1.6.
31.10.
Alamode aneb Jak udělat dojem v Ploskovicích

Alamode aneb Jak udělat dojem v Ploskovicích

Ploskovice, Severozápadní Čechy
8.4.
31.10.
Výstava Medvědi na zámku

Výstava Medvědi na zámku

Ploskovice, Severozápadní Čechy
21.10.
22.10.
Gastro Food Fest Litoměřice 2017

Gastro Food Fest Litoměřice 2017

Litoměřice, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Koliba v Litoměřicích

Pivovar Koliba v Litoměřicích

Litoměřice, Severozápadní Čechy
Pivní lázně v Hotelu Koliba

Pivní lázně v Hotelu Koliba

Litoměřice, Severozápadní Čechy
Minipivovar Labuť v Litoměřicích

Minipivovar Labuť v Litoměřicích

Litoměřice, Severozápadní Čechy
Hotel Apollón v Litoměřicích

Hotel Apollón v Litoměřicích

Litoměřice, Severozápadní Čechy