Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Albánie - divoká příroda zapadlé země

Výstava Albánie - divoká příroda zapadlé země

Kdy 31. červenec 2014 - 30. září 2014 Výstavy
Fotografická výstava z expedice společnosti ZOOGEOS prezentující faunu a flóru Albánie.

Výstvava komentovaných fotografií přírody, rostlin a zvířat, ale i sídel a obyvatel Albánie, doplněná o preparáty živočichů a jiných přírodnin. Tato výstava prezentuje výsledky expedičních cest zoologů muzeí ČR do málo známých oblastí Albánie a Balkánského poloostrova. Zde probíhá průzkum zaměřený na faunu těchto území.

Výstava návštěvníka seznámí s přírodními krásami, obyvateli a zajímavostmi z pohledu turisty či cestovatele. Občanské sdružení ZOOGEOS Bohemia, sdružující převážně zoology z různých muzeí v České republice, se zabývá především výzkumem a dokumentací fauny, resp. přírodního prostředí jako celku.

Svoji pozronost zaměřuje kromě České republiky i na faunu jiných evropských zemí i exotických oblastí. Během existence občanského sdružení se jeho členové účastnili mnoha expedic do různých oblastí, během kterých dokumentovali základní typy přírodního prostředí navštívených zemí a zároveň podle svého zaměření sledovali výskyt živočichů a rostlin v těchto biotopech.

Součástí podniknutých expedičních cest byla i dokumentace života místních obyvatel. V období let 1995 - 2011 byla uskutečněna řada zahraničních dokumentačních a výzkumných cest, např. na Malé Antily, Srí Lanku, na jih Afriky, Malajsie, Indonésie, Venezuely, mexika, Maroka či Turecka. Na základě získaných materiálů z těchto cest (přírodniny, fotografie, zvukové nahrávky apod.), resp. po jejich zpracování, připravuje společnost ZOOGEOS putovní výstavy expedic v mnoha městech České republiky.

Dokumentární a osvětová činnost společnosti ZOOGEOS přispívá k obohacení kulturního života a zároveň propaguje navštívené země v České republice. Zároveň ej do přírodovědných sbírek jednotlivých muzeí získáván dokladový materiál. Z uvedených důvodů jsou aktivity společnosti ZOOGEOS vysoce ceněny a všestranně podporovány i Ministerstvem kultury ČR.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 7. 2014
16.6.
16.6.
Ať žijí strašidla

Ať žijí strašidla

Kašperské Hory, Šumava
5.5.
31.10.
Šumavské chalupy očima Jaromíra Randáka

Šumavské chalupy očima Jaromíra Randáka

Kašperské Hory, Šumava
3.5.
30.6.
Krajina Šumavy a Jižních Čech

Krajina Šumavy a Jižních Čech

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí