Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výlov rybníka Olšovec

Výlov rybníka Olšovec

Kdy 28. říjen 2017 7:30 - 29. říjen 2017 16:00 Gastronomické akce
Ve dnech 28. a 29. října 2017 se uskuteční tradiční výlov rybníka Olšovce. Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra (nese označení Moravský kras regionální produkt) a další druhy ryb: amur, tolstolobik, plotice, štika, candát.

Součástí výlovu je i oblíbený jarmark, kde se můžete podívat "pod ruce" lidovým řemeslníkům, nakoupit regionální produkty, ochutnat  rybí speciality a prostě příjemně prožít víkend.

Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra a mnoho dalších ryb, jako je amur, tolstolobik a dravé ryby. Zakoupenou rybu si na místě můžete nechat odborně zpracovat. Kdo má zájem, tak může celý výlov sledovat z hráze rybníka. Těšit se můžete také na doprovodný program - kolotoče pro děti, jízda na ponících.


Na výlov autobusem

Zajištěny operativní posily linek IDS JMK č. 201 z Brna - Staré osady a č. 231 z Blanska. Vybrané spoje linky z Vyškova č. 167 pojedou bez přestupů v Senetářově až do Jedovnic a budou pokračovat jako posila až do Blanska. Podrobnosti k posilám IDS a přístupu na hráz z linek IDS ze zastávky náměstí a ze zastávky Chaloupky.
 

Autem přijeďte mimo špičku

Návštěvníkům rybolovu doporučujeme, aby se vyhnuli dopravní špičce, která nastává každoročně v sobotu mezi cca 10:00 a 12:00 hod. Silnější provoz je v tuto dobu i v neděli. Který den bude špička silnější ale rozhodne počasí. Pěkné počasí způsobí i sobotní odpolední špičku mezi 14 a 15 hod.

Doporučujeme přijet hned ráno v 7:30 hod. a nebo odpoledne po 15:00 hod. Ryb je dostatek i na sobotní pozdní odpoledne. Rybolov si tak užijete bez problémů s průjezdem Jedovnic, kdy šňůry aut jsou v této době doslova nekonečné, vyhnete se velkým problémům s parkováním a také se nebudete prodírat velkým davem na hrázi.

Upozornění: do listopadu 2017 provádí JM kraj generální opravu hlavního průtahu od kruhového objezdu v Chaloupkách až po čerpací benzínovou stanic. Vozovka je v celé této délce odfrézována a proto obsahuje velkou řadu nerovností. Maximální možná rychlost na celé délce průtahu je vzhledem k velkým a častým nerovnostem na hluboce odfrézované vozovce max. 20 km/h.

V okolí Jedovnic jsou letos dvě malé objížďky:
a) od Vyškova se Senetářov objíždí na Krásensko a Kojál
b) od Brna je za Březinou uzavřena zkratka na Křtiny, objížďka je vedena pod Bukovinou.

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2017
27.2.
31.12.
Cesta do pravěku Blanenska

Cesta do pravěku Blanenska

Blansko, Jižní Morava
10.2.
8.12.
Vinohradské trhy Brno 2018

Vinohradské trhy Brno 2018

Brno-Vinohrady, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí