Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velký charitativní koncert "Nechte je zpívat!" v Lucerně

Velký charitativní koncert "Nechte je zpívat!" v Lucerně

Kdy 29. prosinec 2014 19:00 - 30. prosinec 2014 Hudební a divadelní akce
29. prosince 2014 se ve velkém sále pražské Lucerny koná od 19:00 charitativní koncert “Nechte je zpívat!” k 25. výročí zvolení Václava Havla prezidentem Československa. Na programu jsou jak domácí kapely, tak i zakázaní nebo potlačovaní umělci z Ruska a Kuby. Vstupné je dobrovolné.
V pondělí 29. prosince zakončí umělci z České a Slovenské republiky, z Ruska nebo z Kuby velkým charitativním koncertem ve velkém sále pražské Lucerny Festival svobody, který odkazuje na události v roce 1989. Datum je zvoleno záměrně, 29.12. 1989 byl prezidentem ČSSR zvolen Václav Havel.

Do Prahy se tak po roce a půl vrací kubánská punckrocková kapela Porno para Ricardo, která je považována za hlavní ukázku existujícího nesouhlasu kubánské mládeže s komunistickým státem a kubánskou revolucí. Její frontman Gorki Águila Carrasco patří k hlasitým odpůrcům komunistického režimu ve své zemi a byl opakovaně neoprávněně vězněn.

Na podporu kubánského rappera známého pod pseudonymem El Critico, který je od minulého roku vězněn, přijede zahrát kapela S4dron Patriota. Rapper, který byl minulý rok zatčen za otevřenou kritiku režimu, je navzdory mezinárodní kampani za jeho propuštění stále ve vězení a jeho zdravotní stav je vážný.

Z Moskvy přijede folková skupina Arkady Kots známá svojí aktivní podporou Pussy Riot během jejich věznění. Z Bratislavy přijede zahrát rocková kapela Živé kvety. Z domácích skupin vystoupí matadoři české undegroundu The Plastic People of the Universe, rapovat budou Peneři strýčka Homeboye. Svoje skladby zahrají také folková kapela Kieslowski, folkrocková Olga Königová alias Ille a maskovaný písničkář Kittchen.

Koncert “Nechte je zpívat!”, jenž je poslední akcí Festivalu Svobody, připomíná výsledek společného úsilí mnoha aktivistů, studentů a občanů, kteří se spojili, aby v naší zemi vybojovali svobodu a demokracii. Symbolickým vyvrcholením sametové revoluce bylo právě zvolení Václava Havla prezidentem ČSSR 29. 12. 1989.

“Touto událostí chceme vyjádřit poděkování a úctu všem, kteří se podíleli na svržení totalitního režimu a podpořit občanské aktivity v zemích, kde jsou stále porušována lidská práva,” říká Vít Rozehnal ze společnosti Opona o.p.s., která koncert organizuje.

Vstupné je dobrovolné. Vstupenky lze získat zadarmo, nebo za 100 Kč, 250 Kč, 1000 Kč a 2500 Kč. Výtěžek ze vstupného bude zaslán neziskové společnosti Člověk v tísni na podporu lidských práv a občanské společnosti v zemích, odkud do Prahy přijedou zakazovaní hudebníci.

Vstupenky je možné si rezervovat či koupit na Ticketstream.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 12. 2014
10.5.
26.5.
Český pivní festival Praha 2018

Český pivní festival Praha 2018

Praha 7, Praha
13.4.
17.6.
Jmenuji se Robert Vano

Jmenuji se Robert Vano

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí