Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Kdy 28. listopad 2015 17:00 - 3. leden 2016 22:00 Společenské akce
Zveme vás na největší vánoční trhy v zemi. Hostí je pražské Staroměstské náměstí. Nalákáme vás na tradici, bohatý vánoční program, třpytící atmosféru, typické jídlo i dětskou dílničku.

Tradiční barvy a symboly obléknou v nadcházejícím víkendu Staroměstské i Václavské náměstí v Praze. Město opět zahalí adventní atmosféra tentokrát s vůní perníčků. V desítkách stánků se zatřpytí vánoční ozdoby a prostorem zazní koledy a adventní melodie.

Jedenácté vánoční trhy z dílny společnosti Taiko začnou na obou centrálních náměstích v sobotu 28. listopadu a potrvají do 3. ledna. 

Sobota 28. listopadu 2015
12.20 – 16.30     25. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ HUDBY S CENOU PETRA EBENA
12.20 – 12.40     GLORIA BRUNENSIS – smíšený komorní pěvecký sbor                 
12.40 – 13.00     TABASALU Kammerkoor                                                            (Estonsko)
13.00 – 13.20     Chlapi SDS – mužský pěvecký sbor                                                                       
13.20 – 13.40     Puellae Cantantes, Bruntál  - ženský pěvecký sbor                                        
13.40 – 14.00     Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach              (Polsko)
14.00 – 14.20     Kinderchor und Jugendchor des Realgymnasiums Rakvere
- dětský a mládežnický pěvecký sbor                                                                (Estonsko)
14.20 – 14.40     Grupa wokalna CAMERTON                                                           (Polsko)
14.40 – 15.00     Lumen Pacov                                                                                                                  
15.00 – 15.00     PJMS Children´s Choir- dětský pěvecký sbor                            (Litva)
15.20 – 15.40     MIBIDIZO – dětský pěvecký sbor                                                                          
15.40 – 16.00     Pěvecké sdružení pražských učitelek                                                  
15.40 – 16.00     Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej CANTATA           (Polsko)
16.00 – 16.30     SPOLEČNÝ KONCERT VŠECH ZÚČASTNĚNÝCH SBORŮ  
DIRIGENT Lukáš Jindřich
17.00 – 17.25     Tuba Trombonum – koledy                       
17.30 – 18.00     Děcka ze Skoronic – Zdaleka ideme, novinu neseme                    
18.00 – 18.30    Tuba Trombonum  - vánoční koledy                                                      
18.30 – 19.00     Děcka ze Skoronic – Vánoce ve skoronskej dědině
19.00 -  19.45     Fontána – smíšený pěvecký sbor Mariánské lázně                                        
20.00 - 21.00     Vánoční koncert operního pěvce Lukáše Moravce a jeho hostů               (Soňa Godarská – soprán, Marcela Laurinová- mezosoprán, Karel Marinov – baryton)                                        
Neděle 29. listopadu 2015         
14.00 – 14.30     Děcka ze Skoronic – Zdaleka ideme, novinu neseme                    
15:00 – 19:00     17. ADVENTNÍ ZPĚVY V PRAZE, MUSIC & FRIENDS, MARIBU
                               Pěvecký spolek Záboj, Pelhřimov                                                          
                             Duchcovský pěvecký sbor                                                                           
                             Kapela Pilot                                                                                                       
                                 
Pondělí 30. listopadu 2015        
16.00 – 16.45     Penthea – prezentace záchranné stanice zvířat, předvádění dravců
17.00 – 18.30     Prague British School – pěvecké sbory základní školy a gymnázia 
 
 
 
Úterý 1. prosince 2015 
16.00 – 17.30     Vánoce na Staré Praze – staropražské vánoční písně                    
17.30 – 18.00     Akordeonový soubor Harmonie - žáci ZUŠ Biskupská a Církevní husitské ZUŠ Harmonie                                                                                                                                                   
19.00 – 20.00     Vánoční vystoupení top 3 finalistů Superstar                                 
 
Středa 2. prosince 2015               
15.00 – 15.45     Muzikálový kroužek Kulturáček Bílá Hora – dětský pěvecký sbor            
16.00 – 16.30     Klíček – dětský folklorní soubor                                                                             
16.45 – 17.15     Vánoční Betlém ZUŠ PRO ARTE VIVA – dětský pěvecký sbor     
17.15 – 17.45     ZUŠ Na popelce – dětský pěvecký sbor                              
17.45 – 18.15     Vánoční koncert Riverside School                          
18.30 – 19.00     Lučinka – folklorní soubor                                         
 
Čtvrtek 3. prosince 2015             
16.00 – 16.30     Muzikál Moravská šípková Růženka – ZŠ Očovská  5.B                 
                            Cimbálová muzika Fanynka a soubor Mašlička z Mutěnic
16.45 – 17.45     Vítáme Advent - pěvecký sbor Triangl ZUŠ Čelákovice                 
18.00 – 19.00     Vonička – folklorní soubor                                                                        
 
Pátek 4. Prosince 2015 
15.00 – 19.00     17. ADVENTNÍ ZPĚVY V PRAZE, MUSIC & FRIENDS, MARIBU
                               Sbor ŠUM                                                                                                        
                            Sbor Rolnička – dětský pěvecký sbor                                                                                                     Chor der Sorbischen Grundschule Bautzen – dětský pěvecký sbor                     
                                                                                                                                   (Německo)
                            Chor der Sorbischen Oberschule Bautzen – mládežnický pěvecký sbor                   
                                                                                                                                    (Německo) 
                            Bel Canto                                                                                                   (Polsko)                    
                            Popchor und Allegro                                                                           (Německo)
 
Sobota 5. prosince 2015              
15.00 – 16.00     17. ADVENTNÍ ZPĚVY V PRAZE, MUSIC & FRIENDS, MARIBU
                               Markéta Aptová a Vocal Band + Pěvecký sbor DG                                         
17.00 – 19.00     Veselá Mikulášská nadílka s Albertíkem                           
Mikulášská show s nadílkou pro děti plná soutěží, dárků a překvapení.
 
 
 
Neděle 6. prosince 2015             
15.00 – 19.00
                               Cantore Cantant – smíšený pěvecký sbor
                             Dětský pěvecký sbor Základní školy a Gymnázia Jiřího Gutha Jarkovského
Kapela ArtVox – hudební kapela                                                                                         
                                                                                             
Pondělí 7. prosince 2015            
16.00 – 16.45
                                Kulíšci – dětský pěvecký sbor                                                                  
17.00 – 17.20     Mažoretky Na Slovance – dětské vánoční vystoupení                  
17.30 – 18.30     Taneční škola Betty- folklorní taneční soubor                                   
18.30 – 19.00     ZUŠ J. A. Bendy, Benátky nad Jizerou  - dětské vystoupení        
 
Úterý 8. prosince 2015 
15.30 – 15.50     Ježci – dětský taneční soubor                                                                 
16.00 – 16.30     Drtinka – dětský pěvecký sbor                                                               
17.00 – 17.30     Půjdem spolu Betléma – ZŠ Pošepného                                                            
17.30 – 18.15     Taneční studio Mirabel – dětské vánoční vystoupení                   
18.30 – 19.00     Krušpánek – folklorní soubor                                                                  
 
Středa 9. prosince 2015               
16.00 – 19.00 Česko zpívá koledy s Deníkem
17:00 – 17:45 Dětský pěvecký sbor ZŠ a gymnázia Jiřího Gutha Jarkovského
18.00 – 18.20 Společné zpívání koled s Vlastou Horváthem
18.20 – 19.00 Vánoční koncert Vlasty Horvátha
 
Čtvrtek 10. prosince 2015           
16.00 – 19.00     ZUŠ Žerotín Olomouc – vánoční vystoupení                                     
 
Pátek 11. prosince 2015              
15.00 – 19.00     17. ADVENTNÍ ZPĚVY V PRAZE, MUSIC & FRIENDS, MARIBU
                               Sluníčko – dětský pěvecký sbor                                                                                             
                             Flétnový soubor Flaute Vivace                                                                  
                InChoir – pěvecký sbor                                                                    (Velká Británie)
                             SMoG – pěvecký sbor                                                                                                  
 
Sobota 12. prosince 2015             
13.00 – 14.00     North Sydney Boys High School Touring Combined Ensemble and Choir
                               Chlapecký pěvecký sbor a orchestr  
15.00 – 19.00      17. ADVENTNÍ ZPĚVY V PRAZE, MUSIC & FRIENDS, MARIBU
                               Dětský pěvecký sbor Broučci při ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí  
                             Dětský a mládežnický sbor Jitřenka                                                        
                             Sbor Nota Bene Prostějov                                                                                      
                             Smíšený pěvecký sbor AURUM, z.s.                                                       
                             Dětský pěvecký sbor Viola                                                                          
 
Neděle 13. prosince 2015          
14.15 -  14.45     Kamýček  a Kamýčan – folklorní soubory                                           
15.00 – 19.00     17. ADVENTNÍ ZPĚVY V PRAZE, MUSIC & FRIENDS, MARIBU
                               Sbor Dalovické Sluníčko                                                                             
                            Smíšený pěvecký sbor Sborissimo                                                            
                            Pěvecký sbor Gymnázia Havlíčkův Brod                                                 
                            Rönnauer Singkreis eV. 1991                                                                  (Německo)
 
Pondělí 14. prosince 2015          
16.00 – 19.00     Agentura Dobrý den, Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Prezentace staročeských vánočních zvyků, vystoupení rekordmanů, projekce rekordů s vánoční tématikou.
 
Úterý 15. prosince 2015              
14.30 – 15.30    Mlădiţe ilfovene – dětský rumunský folklorní soubor
16.00 – 16.30     Terénní berušky – dětský pěvecký sbor                                                             
16.45 – 17.45     Taneční škola Betty- folklorní taneční soubor                                   
17.45 – 18.15     Pěvecký sbor při gymnáziu  Skuteč  - pásmo českých koled       
18.20 – 19.00     Škubánek – dětský pěvecký sbor           
 
Středa 16. prosince 2015            
15.00 – 15.45     Muzikálový kroužek Kulturáček Bílá Hora – dětský pěvecký sbor            
16.00 – 16.20     Prosečánek – dětský soubor                                                                   
16.30 – 17.00     Speciální Modrá škola – dětské vánoční vystoupení                      
17.00 – 17.30     Sedlčánek – MŠ Sedlčanská                                                                     
17.30 – 18.00     Dukát – taneční studio                                                                               
18.00 – 18.30     Všelijak – vokální skupina                                                                         
18.30 – 19.00     Cantarina - komorní ženský pěvecký sbor                                         
 
Čtvrtek 17. prosince 2015            
15.00 – 18.00     Vánoční kroužkovaná – Agentura Kroužky, dětská vystoupení
18.15 – 19.00     Sedmihlásek Praha – dětský pěvecký sbor                                        
 
Pátek 18. prosince 2015
15.00 – 15.45     Muzikálový kroužek Kulturáček Bílá Hora – dětský pěvecký sbor                            
16.00 – 18.00     ZUŠ Blatná – dětská vystoupení                                                                            
18.00 – 18.45     HUKOT – pěvecký sbor                                                                              
18.45 – 19.05     Pěvecký sbor Hudební mládeže – vánoční renesanční písně     
 
Sobota 19. prosince 2015           
15.15 – 15.45     Pěvecký sbor Markéty Wagnerové – vánoční písně                      
16.00 – 16.45     Berušky a Barušky – vánoční příběh                                                     
17.00 – 17.30     Mozaika – dívčí gospely                                                                                             
17.45 – 18.30     Na Vánoce, na ty hody - koledování Kyjováků a Horňáků           
18.30 – 19.00     Sbor pražských učitelek – pěvecký sbor                                                             
 
Neděle 20. prosince 2015          
16.00 – 16.45     Proměny – Cesta do Betléma                                                                  
17.00 – 17.30     Děti z MŠ U Sluncové P-8, Hej, hej, koleda!                                      
17.45 – 19.00     Jiří Pavlica – Missa Brevis, vánoční písně
                                Českolipský pěvecký sbor, Pěvecký spolek Václavky,
                             Babíny di Doksy, Dětský pěvecký sbor ZUŠ Václava Snítila, Mimoň           
 
Pondělí 21. prosince 2015
15.30 – 16.15     ZUŠ Jana Ladislava Dusíka Čáslav, Hvězda zářila                               
16.30 – 17.00     Sluníčko a Mráček – hudební soubory ZŠ prof. Švejcara                              
17.00 – 17.30     Dětský pěvecký sbor Jiskřička – vánoční písně a koledy                              
17.45 – 18.15     Lubenika – pěvecký sbor při ZŠ Lubná, Sebranice                           
18.30 – 19.00     Futurum – pěvecký sbor                                                                           
 
Úterý 22. prosince 2015
16.00 – 16.30     Lentilky – dětský pěvecký sbor SZUŠ Dr. Lidinské, Beroun         
16.30 – 16.45     Studio DAG – dětská taneční vystoupení                                           
17.00 – 18.00     Radim Linhart kvartet – vánoční šansony                                           
18.15 – 19.00     The Overtones - dětská kapela                                                              
 
Středa 23. prosince 2015            
16.00 – 17.00     Župan peče cukroví – vánoční muzikál pro celou rodinu                              
17.00 – 18.00     Let´s Go – spirituály                                                                     
18.00 – 19.00     Pozounéři z Pardubic – žesťový kvartet, vánoční koledy             
               
Čtvrtek 24. prosince 2015 – Štědrý den
11.00  - 13.00     Rozlévání štědrodenní polévky
21.00 – 22.00     Jan Jakub Ryba - Česká mše vánoční
VOX Pragae a Praga sinfonietta a sólisté předních operních scén            
 
Pátek 25. prosince 2015 – první Svátek vánoční
16.00 – 17.00     Máme rádi pohádky – písničky z pohádek                                         
18.00 – 19.00     Zvonohra Petra R. Manouška – koncert mobilní zvonohry         
 
Sobota 26. prosince 2015 – druhý Svátek vánoční
16.30 – 17.30     Vánoční pohádka Divadélko Romaneto                                                              
17.30 – 19.00     Backhus – Vánoce s historickou hudbou                                                            
 
Neděle 27. prosince 2015
16.00 – 17.00     Župan peče cukroví – vánoční muzikál pro celou rodinu                              
17.30 – 19:00     Studánka Praha – Vánoce s cimbálovou muzikou                           
 
Pondělí 28. prosince 2015
16.00 – 16.45     Musica Viva Liberec – dobová hudba       
17.00 – 17.45     Fremitus Aetheris – dobová hudba                                                      
18.00 – 18.45     Musica Viva Liberec – dobová hudba                                                   
 
Úterý 29. prosince 2015
16.30 – 17.15     Plzeňský Mls – lidový soubor                                                                  
17.30 – 18.15     Laurus – renesanční a barokní vokální skladby                                
18:15 – 19:00     Plzeňský Mls – lidový soubor                                                                  
 
Středa 30. prosince 2015            
16.00 – 16.45     Penthea – prezentace záchranné stanice zvířat, předvádění dravců
17.00 – 17.30     The University of Sioux Falls Concert Chorale – smíšený pěvecký sbor
17.30 – 19.00     Bohemian Bards – historická hudba                                                     
 
Čtvrtek 31. prosince 2015
13.00 – 15.00     Velká rodinná silvestrovská revue – program pro děti i dospělé
Soutěže a písničky z pohádek a muzikálů. Minitaneční s Myš a Maš. Písničky z muzikálu Kapka medu pro Verunku, kouzelnické vystoupení.                                                           
17.30 – 18.30    Kapela Cover´s – české i světové hity
18.30 – 19.30     DJ MIKAEL VAN DIKEEN              
19.30 – 20.00     Marián Greksa Band, světové rockové evergreeny
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 12. 2015

Ubytování a restaurace v okolí