Úvod > Aktivity & akce > Akce > Valtické vinobraní

Valtické vinobraní

Kdy 2. říjen 2015 9:00 - 3. říjen 2015 17:00 Gastronomické akce
Tradiční vinařská slavnost s bohatým kulturním programem, krojovaný průvod městem, prodej vína a burčáku, jarmark, večerní taneční zábava v zámecké jízdárně.
Oslava vinobraní je prastarý vinařský zvyk. Městem prochází krojovaný průvod, na řadě míst můžete ochutnávat víno a burčák a večer vás čeká taneční zábava v zámecké jízdárně. Do oslav se zapojuje i zdejší Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, které společně se střední vinařskou školou a zahradnickým učilištěm připravuje výstavu hroznů nejrůznějších odrůd révy vinné, spojenou s jejich ochutnávkou.

Dříve si oslavy pořádali sami vinaři. Ve Valticích tuto tradici udržovala Vinařská škola. V poslední době se k ní přidalo Město Valtice a spojenými silami se daří připravit zajímavý a pestrý program, který svým významem již překročil hranice i města regionu. V žádném případě však Valtické vinobraní nechce konkurovat vinobraní mikulovskému nebo snad znojemskému. Ponechává si svůj komorní charakter a programový model pokud možno, nemění.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 9. 2015
14.11.
29.11.
Listopadové otevření muzea se svařákem

Listopadové otevření muzea se svařákem

Valtice, Jižní Morava
29.1.
29.2.
Slavnostní zahájení Salonu vín 2016

Slavnostní zahájení Salonu vín 2016

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí