Valtické vinobraní

Kdy 2. říjen 2015 9:00 - 3. říjen 2015 17:00 Gastronomické akce
Tradiční vinařská slavnost s bohatým kulturním programem, krojovaný průvod městem, prodej vína a burčáku, jarmark, večerní taneční zábava v zámecké jízdárně.
Oslava vinobraní je prastarý vinařský zvyk. Městem prochází krojovaný průvod, na řadě míst můžete ochutnávat víno a burčák a večer vás čeká taneční zábava v zámecké jízdárně. Do oslav se zapojuje i zdejší Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, které společně se střední vinařskou školou a zahradnickým učilištěm připravuje výstavu hroznů nejrůznějších odrůd révy vinné, spojenou s jejich ochutnávkou.

Dříve si oslavy pořádali sami vinaři. Ve Valticích tuto tradici udržovala Vinařská škola. V poslední době se k ní přidalo Město Valtice a spojenými silami se daří připravit zajímavý a pestrý program, který svým významem již překročil hranice i města regionu. V žádném případě však Valtické vinobraní nechce konkurovat vinobraní mikulovskému nebo snad znojemskému. Ponechává si svůj komorní charakter a programový model pokud možno, nemění.
Celý popis
28.3.
29.3.
Velikonoce na zámku ve Slavkově u Brna

Velikonoce na zámku ve Slavkově u Brna

Slavkov u Brna, Jižní Morava
28.3.
6.4.
Jaro na zámku Bučovice

Jaro na zámku Bučovice

Bučovice, Jižní Morava
29.3.
Velikonoce ve skanzenu Strážnice

Velikonoce ve skanzenu Strážnice

Strážnice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí