Úvod > Aktivity & akce > Akce > Valtické vinobraní

Valtické vinobraní

Kdy 2. říjen 2015 9:00 - 3. říjen 2015 17:00 Gastronomické akce
Tradiční vinařská slavnost s bohatým kulturním programem, krojovaný průvod městem, prodej vína a burčáku, jarmark, večerní taneční zábava v zámecké jízdárně.
Oslava vinobraní je prastarý vinařský zvyk. Městem prochází krojovaný průvod, na řadě míst můžete ochutnávat víno a burčák a večer vás čeká taneční zábava v zámecké jízdárně. Do oslav se zapojuje i zdejší Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, které společně se střední vinařskou školou a zahradnickým učilištěm připravuje výstavu hroznů nejrůznějších odrůd révy vinné, spojenou s jejich ochutnávkou.

Dříve si oslavy pořádali sami vinaři. Ve Valticích tuto tradici udržovala Vinařská škola. V poslední době se k ní přidalo Město Valtice a spojenými silami se daří připravit zajímavý a pestrý program, který svým významem již překročil hranice i města regionu. V žádném případě však Valtické vinobraní nechce konkurovat vinobraní mikulovskému nebo snad znojemskému. Ponechává si svůj komorní charakter a programový model pokud možno, nemění.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2015
1.6.
30.9.
Balkonové květiny a letničky - výstava

Balkonové květiny a letničky - výstava

Valtice, Jižní Morava
6.8.
3.10.
Valtické kulturní léto

Valtické kulturní léto

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí