Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna

Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna

Kdy 29. listopad 2017 - 11. březen 2018 Výstavy
Výstava Národního technického muzea představuje výběr z fotografických archivů Poldiny huti v Kladně. Ilustruje stoletou historii významného průmyslového podniku a industriální doby a zároveň společenské uplatnění klasické černobílé fotografie ve stejném období.
Fotografické archivy Poldiny huti obsahují přibližně 10 000 negativů, většinou skleněných desek, později negativů na plastové podložce. Fotografie dokumentují všechny aspekty rozvoje a činnosti podniku – záběry provozů a výrobků včetně rozsáhlé technické dokumentace, zahraničních zastoupení a skladů, ukazují i společenské zákulisí výroby a fotografické portréty zaměstnanců. Za pozornost stojí i svébytný fotografický pohled a estetická kvalita některých fotografií.

Výstava je příležitostí nahlédnout do unikátního obrazového svědectví archivů Poldiny huti, které má v tomto rozsahu nejen vysokou dokumentární hodnotu z hlediska historie průmyslové výroby a společenských změn, ale ukazuje i možnosti, jaké nám dnes dává odborná kurátorská a restaurátorská práce s archivem historického fotografického materiálu. Na začátku bylo téměř 30 dřevěných beden plných špinavých krabic. Součástí výstavy je i záznam vzpomínek pamětníků. 

Navštivte Národní technické muzeum.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí