Úvod > Aktivity & akce > Akce > Technologie v umění aneb Interaktivní vzdělávací aplikace v RAG

Technologie v umění aneb Interaktivní vzdělávací aplikace v RAG

Kdy 12. leden 2015 10:00 - 18:00 Výstavy
Prezentace interaktivních aplikací. V rámci jednoho večera se představí několik týmů mladých lidí, kteří využívají moderní technologie a výtvarné umění jakonástroj a motivaci ke vzdělávaní a osobnostnímu rozvoji dětí.
  • Prezentace interaktivních aplikací Circus Atos, Mluvídek, Tablexia, Tableto, Lesokraj. V rámci jednoho večera se představí několik týmů mladých lidí, kteří využívají moderní technologie a výtvarné umění jako nástroj a motivaci ke vzdělávaní a osobnostnímu rozvoji dětí.
  • Formát prezentace připománá oblíbené večery PechaKucha, jedna prezentace = svižných, zábavných 8 minut.
  • V průběhu večera soutěže o cenné ceny:-).
  • Vstupné: 50 Kč

PRO ŠKOLY
Workshopy s autory aplikací
10:00 - 18:00 (přizpůsobíme se času vaší výuky)
Autorské týmy zvou žáky i učitele na workshopy, při kterých si budou mít možnost vyzkoušet hry a aplikace. Pro děti budou zároveň na motivy postav a příběhů připraveny tvůrčí a zábavné úkoly.

Cirkus atos aneb Vrtěti hrou. Malé kreativní nezávislé studio z Prahy, které vytváří hry s velkou vášní. Prezentace Hravouky a Potopy.

Mluvídek: Mluvídek je zábavná logopedická hra určená pro děti, hlavně pro ty nejmenší. Nenásilnou formou podporuje rozvoj slovní zásoby, aktivně zapojuje děti do hry a rozvíjí jejich logické myšlení.

Lesokraj: Nepotřebujete žádné speciální dovednosti ani hráčské zkušenosti nebo vybavení. Stačí kliknout myší nebo ťuknout prstem na slova nebo obrázky. Hrdinové Lesokraje jsou skvělí a zábavní společníci, a jsou vždy po ruce.Hraní Lesokraje motivuje děti ke čtení.

Tableto: Tableto vzniklo jako projekt čtyř studentek (JAMU, PdF MU, FF UP), které se věnují vzdělávání, divadlu a práci s neslyšícími nebo s vozíčkáři. Tableto je interaktivní pohádková edice, díky které se nejen neslyšící děti naučí číst.

Tablexia:Tablexia je moderní vzdělávací aplikace na podporu rozvoje kognitivních schopností. Je určená nejenompro děti s dyslexií na druhém stupni základních škol. Měla by najít využití jak ve školách k doplnění standardní výuky, tak v pedagogicko-psychologických poradnách a dalších poradenských zařízeních určených pro žáky s výukovými obtížemi.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 12. 2014
1.1.
31.12.
Jednodenní výlet - Slavkov u Brna

Jednodenní výlet - Slavkov u Brna

Brno, Jižní Morava
1.1.
30.12.
Jednodenní výlet do Moravského Krasu

Jednodenní výlet do Moravského Krasu

Brno, Jižní Morava
1.1.
30.12.
Jednodenní výlet do Třebíče

Jednodenní výlet do Třebíče

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí