Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2017

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2017

Kdy 28. září 2017 9:30 - 18:00 Historické a vojenské akce
Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.

Vždy 28. září, kdy je státní svátek a tudíž volný pracovní den, projíždí městem kolona několika desítek automobilových veteránů – jak místních značek Škoda a starší Laurin & Klement, tak i značek cizí provenience.

Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek nablýskaných automobilových veteránů na projížďku po hlavních dopravních tepnách města. Návštěvníci akce si mohou také před startem i po ukončení jízdy historická vozidla prohlédnout a navíc si užít i zajímavého doprovodného programu, který akci vždy provází. Průběh dne obvykle zpestřují vystoupení mažoretek, hudební vystoupení či jezdci na obřích historických kolech. Součástí bude i dražba historického vozu GAZ 69 z roku 1963 v parku na výstavišti.
 

Kudy se letos pojede

Všichni zájemci si mohou historická vozidla a motocykly prohlédnout již ráno na Komenského náměstí. Zde bude v 9:30 slavnostní zahájení před budovou magistrátu a následný program v podání mažoretek a velocipedistů. V 10:00. začíná jízda historických vozidel po Mladé Boleslavi po trase Komenského náměstí – náměstí Míru – třída T. G. Masaryka – ulice Jičínská – ulice Dukelská – ulice Laurinova – třída V. Klementa – ulice 17. listopadu – ulice Havlíčkova – ulice U Stadionu – městský stadion.


Doprovodný program

Po demonstrační jízdě městem budou vozidla vystavena na městském fotbalovém stadionu, kde bude probíhat velký doprovodný kulturní program pro děti i dospělé. Souběžně ovšem na stejném místě bude probíhat velká akce GRAND PRIX dechových orchestrů a mažoretek Mladá Boleslav. Zahajovací ročník se odehraje v době od 9:30 do 16:00 na hřišti v levé zadní části areálu. Vystoupí zde postupně šest dechových souborů a devět souborů mažoretek. Bonusem bude od 11:00 Monstrkoncert.

V programu k Svatováclavské jízdě na městském stadionu (na prostoru vpravo od vchodu) bude od 10:05 představení pro děti Krejčík Honza - Kdo si počká, od 11:00 Matěj Kodeš - bublinová show, od 12:00 Kántry band MB a od 14:00 Eldorádo s Krejčíkem Honzou.

Samozřejmostí je stánkový prodej a občerstvení, pro děti jsou připraveny různorodé atrakce,  interaktivní dílny a dětské dopravní hřiště, které pro ně připravila Městská policie Mladá Boleslav.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 9. 2017
5.6.
8.7.
Výstava Josefa Lady v Galerii pod Věží

Výstava Josefa Lady v Galerii pod Věží

Mladá Boleslav, Český ráj
7.6.
9.6.
Oldtimer Bohemia Rally 2018 v Mladé Boleslavi

Oldtimer Bohemia Rally 2018 v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
16.6.
12. Historical airshow v Mladé Boleslavi

12. Historical airshow v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, Český ráj