Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2017

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2017

Kdy 28. září 2017 9:30 - 18:00 Historické a vojenské akce
Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.

Vždy 28. září, kdy je státní svátek a tudíž volný pracovní den, projíždí městem kolona několika desítek automobilových veteránů – jak místních značek Škoda a starší Laurin & Klement, tak i značek cizí provenience.

Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek nablýskaných automobilových veteránů na projížďku po hlavních dopravních tepnách města. Návštěvníci akce si mohou také před startem i po ukončení jízdy historická vozidla prohlédnout a navíc si užít i zajímavého doprovodného programu, který akci vždy provází. Průběh dne obvykle zpestřují vystoupení mažoretek, hudební vystoupení či jezdci na obřích historických kolech. Součástí bude i dražba historického vozu GAZ 69 z roku 1963 v parku na výstavišti.
 

Kudy se letos pojede

Všichni zájemci si mohou historická vozidla a motocykly prohlédnout již ráno na Komenského náměstí. Zde bude v 9:30 slavnostní zahájení před budovou magistrátu a následný program v podání mažoretek a velocipedistů. V 10:00. začíná jízda historických vozidel po Mladé Boleslavi po trase Komenského náměstí – náměstí Míru – třída T. G. Masaryka – ulice Jičínská – ulice Dukelská – ulice Laurinova – třída V. Klementa – ulice 17. listopadu – ulice Havlíčkova – ulice U Stadionu – městský stadion.


Doprovodný program

Po demonstrační jízdě městem budou vozidla vystavena na městském fotbalovém stadionu, kde bude probíhat velký doprovodný kulturní program pro děti i dospělé. Souběžně ovšem na stejném místě bude probíhat velká akce GRAND PRIX dechových orchestrů a mažoretek Mladá Boleslav. Zahajovací ročník se odehraje v době od 9:30 do 16:00 na hřišti v levé zadní části areálu. Vystoupí zde postupně šest dechových souborů a devět souborů mažoretek. Bonusem bude od 11:00 Monstrkoncert.

V programu k Svatováclavské jízdě na městském stadionu (na prostoru vpravo od vchodu) bude od 10:05 představení pro děti Krejčík Honza - Kdo si počká, od 11:00 Matěj Kodeš - bublinová show, od 12:00 Kántry band MB a od 14:00 Eldorádo s Krejčíkem Honzou.

Samozřejmostí je stánkový prodej a občerstvení, pro děti jsou připraveny různorodé atrakce,  interaktivní dílny a dětské dopravní hřiště, které pro ně připravila Městská policie Mladá Boleslav.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 9. 2017
5.6.
8.7.
Výstava Josefa Lady

Výstava Josefa Lady

Mladá Boleslav, Český ráj
29.9.
Svatováclavská pouť zámek Nový Stránov

Svatováclavská pouť zámek Nový Stránov

Jizerní Vtelno, Střední Čechy
8.12.
Vánoce na zámku Stránov

Vánoce na zámku Stránov

Jizerní Vtelno, Střední Čechy
21.5.
31.10.
Pověstné báchorky Mnichovohradišťska

Pověstné báchorky Mnichovohradišťska

Mnichovo Hradiště, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, Český ráj