Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2016

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2016

Kdy 28. září 2016 9:30 - 18:00 Historické a vojenské akce
Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.

Vždy 28. září, kdy je státní svátek a tudíž volný pracovní den, projíždí městem kolona několika desítek automobilových veteránů – jak místních značek Škoda a starší Laurin & Klement, tak i značek cizí provenience.

Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek nablýskaných automobilových veteránů na projížďku po hlavních dopravních tepnách města. Návštěvníci akce si mohou také před startem i po ukončení jízdy historická vozidla prohlédnout a navíc si užít i zajímavého doprovodného programu, který akci vždy provází. Průběh dne obvykle zpestřují vystoupení mažoretek, hudební vystoupení či jezdci na obřích historických kolech.

Start (Komenského náměstí) => Staroměstské náměstí => Pražská brána => Pražská => Regnerova => Alešova => Regnerova => Pražská => Pražská brána => Staroměstské náměstí => 9. května => náměstí Míru => T.G.Masaryka => náměstí Republiky => Viničná => Na Celně => Jičínská => T.G.Masaryka => tř. V. Klementa => Jana Palacha => Havlíčkova => u Stadionu => Městský stadion. Vybraná vozidla nebudou zajíždět na Městský stadion, ale budou převedena na výstavu na letiště Aeroklubu Mladá Boleslav.

Na Městském stadionu začne od 10.00 doprovodný program. Program ozvláštní přehlídka módy 20. a 30. let.

Samozřejmostí je stánkový prodej a občerstvení, pro děti jsou připraveny různorodé atrakce,  interaktivní dílny a dětské dopravní hřiště, které pro ně připravila Městská policie Mladá Boleslav.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 9. 2016
21.7.
15.9.
V čele pelotonu, s tahem na branku

V čele pelotonu, s tahem na branku

Mladá Boleslav, Český ráj
16.6.
12. Historical airshow v Mladé Boleslavi

12. Historical airshow v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
23.6.
24.9.
Koupaliště a plovárny v Muzeu Mohelnice

Koupaliště a plovárny v Muzeu Mohelnice

Mohelnice, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí