Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2015

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2015

Kdy 28. září 2015 9:30 - 18:00 Historické a vojenské akce
V Mladé Boleslavi se vyrábějí automobily již od roku 1905, tedy více než jedno století. Dlouhá průmyslová tradice se promítá také do duchu oslav svátku patrona českých zemí, sv. Václava.

Vždy 28. září, kdy je státní svátek a tudíž volný pracovní den, projíždí městem kolona několika desítek automobilových veteránů – jak místních značek Škoda a starší Laurin & Klement, tak i značek cizí provenience.

Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek nablýskaných automobilových veteránů na projížďku po hlavních dopravních tepnách města. Návštěvníci akce si mohou také před startem i po ukončení jízdy historická vozidla prohlédnout a navíc si užít i zajímavého doprovodného programu, který akci vždy provází. Průběh dne obvykle zpestřují vystoupení mažoretek, hudební vystoupení či jezdci na obřích historických kolech.

Start (Komenského náměstí) => Staroměstské náměstí => Pražská brána => Pražská => Regnerova => Alešova => Regnerova => Pražská => Pražská brána => Staroměstské náměstí => 9. května => náměstí Míru => T.G.Masaryka => náměstí Republiky => Viničná => Na Celně => Jičínská => T.G.Masaryka => tř. V. Klementa => Jana Palacha => Havlíčkova => u Stadionu => Městský stadion. Vybraná vozidla nebudou zajíždět na Městský stadion, ale budou převedena na výstavu na letiště Aeroklubu Mladá Boleslav.

Na Městském stadionu začne od 10.00 doprovodný program. Program ozvláštní přehlídka módy 20. a 30. let.

Samozřejmostí je stánkový prodej a občerstvení, pro děti jsou připraveny různorodé atrakce,  interaktivní dílny a dětské dopravní hřiště, které pro ně připravila Městská policie Mladá Boleslav.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 1. 2015
1.3.
30.6.
 Výstava Šili ševci, šili boty v Dobrovickém muzeu

Výstava Šili ševci, šili boty v Dobrovickém muzeu

Dobrovice, Střední Čechy
1.7.
3.7.
Rally Bohemia 2016 - Mladá Boleslav

Rally Bohemia 2016 - Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, Český ráj
28.8.
Bakovské folkování

Bakovské folkování

Bakov nad Jizerou, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí