Úvod > Aktivity & akce > Akce > Silvestrovská projížďka vlakem na Kubovu Huť

Silvestrovská projížďka vlakem na Kubovu Huť

Kdy 31. prosinec 2013 6:05 - 17:00 Společenské akce
Silvestr je nepsaným dnem a hlavně nocí oslav a bujarého veselí. Najdou se ale určitě i tací, a není jich jistě málo, kteří dají přednost jinému programu. Jednou z alternativ mohou být mimořádné silvestrovské jízdy vlaků z Vimperka do Kubovy Huti. Vlak proveze zájemce hned čtyřikrát v obou směrech.
Je tomu právě čtrnáct let, kdy z vimperského nádraží vyjel první zvláštní silvestrovský vlak na Kubovu Huť. Během těch uplynulých třinácti ročníků se s námi cestující podívali mezi piráty, na divoký západ i blízký východ, prožili pohádku i horor, přenesli se do středověku i budoucnosti a zažili mnoho dalších a neopakovatelných zážitků. Ani v letošním roce nechceme tuto tradici porušit a proto se 31. prosince vydají po čtrnácté čtyři páry zvláštních vlaků z Vimperka na Kubovu Huť a zpět.

Letošní ročník se bude nést v duchu detektivním, plném logiky, dedukce, kriminalistického štěstí i tvrdé práce malých šedých buněk. Chcete-li tedy poslední den v roce potkat poručíka Columba i s jeho záhadnou manželkou, zaposlouchat se do zvuků houslí Sherlocka Holmese, posedět v Hospodě Na Mýtince s inspektorem Trachtou nebo se setkat s jejich obávanými protějšky ze světa zločinu, není nic snazšího. Stačí jen nastoupit do některého ze zvláštních vlaků Silvestrovského Orient expresu a vydat se s námi na Kubova Huť, vyšetřit záhadnou vraždu.

Zvláštní vlaky Českých drah, které se staly spolupořadatelem akce, odjíždí z vimperského nádraží v 7:46, 10:12, 11:46 a 13:46 a na Kubovu Huť dorazí v 8:17, 10:43, 12:17 a 14:17. Na nejvýše položené železniční stanici v Čechách bude pro cestující nachystáno tradičně občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovna vlakové pošty a pojízdná pohádková kancelář. Zájemci si zde budou moci zakoupit upomínkové předměty, odeslat přání do Nového roku i získat speciální silvestrovská razítka.

Další možností je absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné horolezce připraven pamětní certifikát, pohled a razítko. Pro sněhumilovné návštěvníky bude připraveno sněhové hřiště, kde si budou moci procvičit své schopnosti při stavbě sněhových výtvorů. Proto doporučujeme přibalit si kromě lupy, sady na odebírání otisků prstů, vědeckých přístrojů a poznámkových bločků také lopatku či jiné nářadí na opracování sněhu. 

Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:50, 11:00, 12:50 a 14:50, příjezdy do Vimperka pak v 9:15, 11:25, 13:15 a 15:15. Jako v loňském roce jsme zachovali přímé spojení prvním a posledním zvláštním vlakem ve směru ze a do Strakonic (Strakonice odjezd 6:27, příjezd 16:47) a přípoj od a na pravidelné vlaky ČD pro druhý pár vlaků. Tradiční je též lokomotiva „Bardotka“, tentokráte v barvách dopravce ČD Cargo.

O hudební doprovod ve vlacích se letos postarají hned dvě kapely. Také jízdné zůstalo beze změny, za zpáteční jízdenku Vimperk – Kubova Huť a zpět zaplatí dospělí 50 Kč, děti od 6 do 15 let 40 Kč, jednosměrná jízdenka je pro všechny za 30 Kč. Děti do 6 let a zvířátka přepravíme zdarma. Přeprava kočárků, lyží, sání a bobů je bezplatná, pouze však do vyčerpání kapacity. Na trase Strakonice – Vimperk a zpět platí běžné jízdné Českých drah. 

Pokud se vám nechce sedět doma u televize nebo neholdujete organizované zábavě, užijte si poslední den letošního roku na Šumavě.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 12. 2013
30.6.
2.9.
Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Cyklobusy Šumava - Zelené autobusy

Vimperk, Šumava
28.4.
29.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Šumava
21.4.
3.11.
Kolekce Ach, ty tabáku! ve Volyni

Kolekce Ach, ty tabáku! ve Volyni

Volyně, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí