Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velká podzimní cyklojízda Prahou

Velká podzimní cyklojízda Prahou

Kdy 14. září 2014 15:00 - 22:00 Sportovní akce
Chcete si projet pražské ulice na kole a poklábosit si přitom s přáteli? Přijeďte na Velkou podzimní cyklojízdu v neděli 14. září na náměstí Jiřího z Poděbrad v 15.00 hodin.

Z tohoto tradičního místa startu pražských cyklojízd se vyjede směrem do Holešovic, poté zpět do centra a dále do parku na Vyšehradě. U Café na půl cesty se uskuteční koncert českobudějovické indie kapely Vees a zahraje i DJ Radia 1. Trasa bude měřit třináct kilometrů a pojede se volným tempem. Cyklojízdu pořádá iniciativa Auto*Mat.

Vemte na cyklojízdu kazeťák a pusťte si na cestu svou oblíbenou hudbu. Máte-li ve sklepě originální kolo, které přes rok šetříte, cyklojízda je ideální chvíle na to, ukázat se s ním na veřejnosti. Přijeďte v převlecích, s nezvyklými módními doplňky, nebo jen nasaďte nezvykle široký úsměv a pojeďte se potkat se spolupražany, kteří některé věci cítí stejně jako vy. Kreativita a originalita se víc než cení, meze jsou dány jen pravidly slušného chování a pravidly cyklojízd.

Je ale také třeba si uvědomit, že cyklojízda není jen nevšední projížďkou pro celou rodinu. Kromě zajímavé společenské události jde zejména o oslavu svobodného pohybu po městě a o občanský protest proti tomu, jak nedostatečná pozornost je věnována poptávce po veřejném prostoru, který by takový pohyb umožňoval.

Dojeďte na sraz cyklojízdy pohodlně. Nejlepší způsob jak naplánovat cestu na místo srazu Velké podzimní cyklojízdy, je použít aktualizovaný vyhledávač pražských cyklistických tras na informačním portálu Prahou na kole. (Nezapomeňte, že na večerní cestu domů z cyklojízdy budete potřebovat světla.)

  • Start: Náměstí Jiřího z Poděbrad před kostelem
  • Destinace: Centrální park Pankrác – Café Na půl cesty
  • Afterparty: Koncert VEES, DJ Radia 1, vstupné dobrovolné

 

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 9. 2014

Ubytování a restaurace v okolí