Úvod > Aktivity & akce > Akce > Plzeňské oslavy vzniku republiky aneb přijet 28. října do Plzně za to stojí

Plzeňské oslavy vzniku republiky aneb přijet 28. října do Plzně za to stojí

Kdy 28. říjen 2017 9:00 - 21:00 Festivaly
V Plzni se již stalo tradicí, že v den oslav vzniku samostatného Československa se za symbolickou cenu 28 korun nebo zdarma otevírají historické památky, muzea a další zajímavá místa.

Vznik samostatné republiky se v Plzni již tradičně slaví aktivně. Celá řada turistických atrakcí se otevírá zcela zdarma nebo za symbolických 28 korun. S průvodcem se můžete vydat na prohlídku plzeňské radnice, Měšťanské besedy, Loosových interiérů v Klatovské 12 a Bendově 10, do Velké i Staré synagogy, ale také do čistírny odpadních vod, historických budov České spořitelny nebo do Muzea knihtisku. Dostanete se i na místa obvykle nepřístupná, jako například do věží Velké synagogy, odkud Plzeň uvidíte zase z trochu jiného úhlu. Návštěvníkům se otevře také zrekonstruovaná nádražní budova na Jižním Předměstí, nyní kulturní centrum Moving station.
 
Milovníky dobrého jídla nicméně nejvíce zaujme gastronomická tržnice Street Food Market, která v depu nabídne ochutnávky pouličního občerstvení z celého světa. Pokud byste chtěli státní svátek strávit aktivně, můžete se například vydat s Klubem českých turistů na 28 plzeňských kilometrů či si za symbolické vstupné jít zabruslit či zaplavat.
 
Připraveny jsou také sousedské procházky, díky kterým s místními průvodci budete moci poznat některé plzeňské části zcela z jiné stránky. Těšit se můžete také na jízdu historickým autobusem Škoda 706 RTO, který bude od 11 do 16 hodin každých třicet minut vyjíždět ze zastávky Muzeum a propojí centrum města s DEPO2015. Neopomenutelnou součástí oslav je každoročně slavnostní shromáždění na náměstí T. G. Masaryka, po kterém se odtud můžete v 18 hodin vydat s lampiony v ruce na Průvod světel. Ten na náměstí Republiky zakončí slavnostní ohňostroj.

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 1. 2017
25.3.
16.12.
Plzeňské farmářské trhy 2017

Plzeňské farmářské trhy 2017

Plzeň, Plzeňsko a Český les
24.2.
21.5.
Umění českého 19. století

Umění českého 19. století

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Zapa Bar v Plzni

Zapa Bar v Plzni

Český Krumlov, Jižní Čechy
Music club Žumberská stodola

Music club Žumberská stodola

Plzeň, Plzeňsko a Český les