Úvod > Aktivity & akce > Akce > Parkoviště Zlatého jablka bude na Štěpána dějištěm tradičního závodu RC modelů

Parkoviště Zlatého jablka bude na Štěpána dějištěm tradičního závodu RC modelů

Kdy 26. prosinec 2014 15:00 - 18:00 Sportovní akce
V pátek 26. prosince proběhne v posledním patře parkovacího domu Zlatého jablka již 5. ročník Ice Apple Rally. Tradiční akce pro všechny milovníky závodění a RC modelů připravil Racing Club Zlín společně se Zlatým jablkem.
Atraktivní závod RC modelů, který je každoročním završením sezóny, odstartuje na 2. svátek vánoční ve 14.45 hodin. V pěti rychlostních zkouškách se na parkovišti budou prohánět zmenšené modely aut v poměru 1:10 poháněné elektromotorem. Na startovní dráze by se mělo utkat na dvě desítky závodníků, kteří zde předvedou své dovednosti na složité trati s různorodým povrchem a za každých klimatických podmínek.

Mezi jezdci se pravidelně objevují i vítězové předních tuzemských šampionátů. Více než polovinu jezdců startovního pole tvoří mladí závodníci do 18. let.

K vidění budou zajímavé modely, které závodí na tratích domácích i světových rally jako například Audi Sport Quattro S1, z historických Lancia Delta HF Integrale, Ford Escort RS Cosworth, BMW M3 a ze současných veleúspěšná Škodu Fabii S2000 či Peugeot 207 S2000. Oživením zcela jistě bude i skupina vozů Hyundai i20 WRC a oblíbené Subaru Impreza WRC.

Vstup na závodní trať je na vlastní nebezpečí a děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze pod dohledem rodičů. Vyhlášení výsledků proběhne cca v 17:30 hod.

Ice Apple Rally 2014 je součástí zimního šampionátu RC modelů automobilů v měřítku 1 : 10 na elektrický pohon a je jedním ze šesti závodů zimní části sezóny, z toho dva se konají ve venkovním prostředí a čtyři v tělocvičně. Navazují tak na úspěšný letní seriál Euro RC Rally, kdy oba šampionáty zajišťuje stejná pořadatelská skupina – Euro RC Rally Challenge o. s. Tato nezisková organizace se věnuje již 23 let pořádání závodů RC modelů.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 12. 2014
14.8.
20.8.
Expozice dakarských speciálů ve Zlatém jablku

Expozice dakarských speciálů ve Zlatém jablku

Zlín, Východní Morava
1.1.
31.12.
Orbis Pictus Play Zlín

Orbis Pictus Play Zlín

Zlín, Východní Morava
25.7.
25.8.
Výstava Retrohrátky ve Zlíně

Výstava Retrohrátky ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
1.7.
31.8.
Proměny Obchodního domu ve Zlíně

Proměny Obchodního domu ve Zlíně

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí