Úvod > Aktivity & akce > Akce > Oslava nového čínského roku v Obecním domě

Oslava nového čínského roku v Obecním domě

Kdy 15. únor 2018 15:00 - 17. únor 2018 22:00 Společenské akce
Jedinečný zážitek slibuje Oslava Čínského nového roku zemského psa v Praze. Pro velký zájem v minulých letech tentokrát potrvá v pražském Obecním domě tři dny, a to od 15. do 17. února 2018.
Návštěvníci se mohou těšit na pestrý hlavní kulturní program. Po celé tři dny je také připraven bohatý doprovodný program, v rámci něhož se návštěvníci seznámí se zvyky, uměním a kulturou Číny. Vstup na doprovodný program je zcela zdarma. 

Atmosféra čínského nového roku má být radostná a pozitivní, a tak tomu bude i při Oslavě Čínského nového roku zemského psa v Obecním domě v Praze. Velkolepé hudební, taneční a akrobatické představení obstarají umělci souboru z provincie Jiangsu. Jejich vystoupení nazvané „Kouzlo Jiangsu“ představí různé čínské tradice a zvyky, související převážně s příchodem jara. To proto, že čínské novoroční svátky jsou především oslavou blížící se příchodu jarního období. Diváci uvidí různé hudební žánry a scénické tance, nebudou chybět ani ukázky tradičních čínských hudebních nástrojů.

Hlavní program se uskuteční ve Smetanově síni Obecního domu 15. února v 17 hodin a 16. a 17. února v 15 a v 19 hodin. Vstupné na vystoupení je 149 korun.

Doprovodný program bude možné navštívit v salóncích v prvním patře Obecního domu zcela zdarma. Prostory budou přístupné 15. února od 14 do 22 hodin a 16. a 17. února 2018 od 10 do 22 hodin. Zde návštěvníci zhlédnou ukázky umění a řemesel staré Číny v podání mistrů z provincie Jiangsu. Připraveny jsou ukázky kaligrafie, tušové malby, čajového obřadu, výroby hřebenů a tradičních lampionů, vonných polštářků či loutek. Již tradičně bude možno absolvovat hodinu výuky čínského jazyka, ukázku bojových umění, malování na obličej či vyrábět tradiční čínské vystřihovánky. Připraveny jsou i ochutnávky tradičních čínských specialit přímo od čínských kuchařů.

Rok zemského psa začíná podle čínského kalendáře 16. února 2018 a končí 4. února 2019. Čínský nový rok začíná vždy s novým lunárním rokem a novoroční oslavy, které trvají několik dní, jsou nejdůležitějším z čínských svátků. Žijeme jimi nejen celá Čína, ale i jihovýchodní Asie a slaví je také asijské komunity po celém světě. V Praze se oslavy příchodu čínského nového roku konají již poněkolikáté. Každoročně navštíví tuto kulturní akci tisíce lidí. Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce je pro Pražany pořádá již počtvrté.

Prostory v Obecním domě budou v rámci oslav pro veřejnost přístupné 15. února od 14.00 do 22.00 hodin a 16. a 17. února 2018 od 10.00 do 22.00 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí