Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Play Broumovsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
28.3.
28.2.
+ Přidat foto

Výstava Play Broumovsko

Kdy 28. březen 2014 10:00 - 28. únor 2015 18:00 Výstavy
Celoroční regionální událost s výstavou a soutěží na ploše více než 4 500 metrů čtverečných se bude konat v areálu textilních závodů Veba a. s. od 28. 3. 2014 do 28. 2. 2015.

PLAY BROUMOVSKO je interaktivní expozicí navazující na dlouhodobý projekt ORBIS PICTUS PLAY autorů Jiřího a Radany Waldových, připravený podle umělecké koncepce Petra Nikla ve spolupráci s českými a zahraničními umělci.

Návštěvník výstavy se díky své fantazii stává aktivním spolutvůrcem expozice - exponátů se může dotýkat, hrát si s nimi a dokonce je přímo měnit. Rozvíjí svou imaginaci, tvořivost a fantazii, prostřednictvím interaktivních exponátů se stává součástí hry.

Výstava PLAY BROUMOVSKO vytváří předpoklad pro vznik hravého prostoru pro společné trávení volného času pro rodiny s dětmi, vzdělávání žáků a studentů, ale i pro zapojení místních podniků a organizací. Dramaturgicky expozice reaguje na dané prostředí – koncepce je „šitá na míru“ regionu, proto má ambici zapojit prostřednictvím soutěže do dění všechny místní subjekty – školy, zájmové organizace, podniky, turistické cíle, regionální projekty a akce, atd.

Orbis Pictus Play

je mezinárodní projekt putovních výstav a doprovodných akcí, které navštívilo již přes 2,7 mil. návštěvníků doma i v zahraničí. Výstavy jsou plně interaktivní, rozvíjející imaginaci, fantazii a tvořivost návštěvníků. Exponáty jsou nástroje, z nichž tvůrčí dílo vzniká teprve po zapojení fantazie diváka. Jsou to tedy jakési biostroje na kreativitu.

Projekt byl zapojen do Evropského roku kreativity a inovací a byl mu udělen statut oficiální doprovodné akce českého předsednictví v Radě EU. Mimo jiné byl rovněž doporučen čtenářům New York Times a byl zařazen do vysílání CNN. Projekt byl inspirován nadčasovým dílem Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce.

Play Broumovsko je nejnovější pokračování projektu Orbis Pictus Play koncipované pro region Broumovska. Napomáhá propojování jednotlivých skupin obyvatel v regionu a podporuje jejich spolupráci, vzájemnou komunikaci, poptávku a nabídku zboží a služeb. Výstava zaplní prostory v továrně VEBA na ploše cca 4 500m2 a vytvoří nevšední prostor pro společné trávení volného času pro rodiny s dětmi, vzdělávání žáků a studentů a příležitost pro firemní klientely. K výstavě bude připojen také bohatý doprovodný program, prezentace Broumovska a další.

1. května se výstava rozšířila o projekt Sensorium na zámku v Adršpachu. Tato expozice rozvíjí „dvanáct smyslů člověka“ tak, jak o nich přemýšleli a učili Jan Amos Komenský či Rudolf Steiner.

50 000 dětí z Královehradeckého kraje – vstupné zdarma

Díky podpoře Karla Janečka bude moci výstavu zdarma navštívit 50 000 dětí z celého Královehradeckého kraje v doprovodu pedagogů. Cílem výstavy je nejen poznávat a rozvíjet fantazii, ale ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska seznámit děti s tímto nádherným regionem, jejich památkami a místy, které zde mohou objevovat.

Broumovsko

Unikátní celoroční regionální soutěž se stovkami cen obeznámí návštěvníky s místy, regionálními značkami nebo kulturními akcemi, které stojí za to v regionu navštívit. V konečném důsledku díky multiplikačnímu efektu zůstávají zachovány finance v regionu, což podporuje tak nejen subjekty, které se v soutěži objeví, ale i v celkovém výsledku i celý region, jeho rozvoj. Výtěžek z výstavy a soutěže bude zpětně věnován do regionu.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 1. 2015
14.4.
30.11.
Nova Cup 2018

Nova Cup 2018

Hradec Králové, Královéhradecko
28.10.
31.12.
Výstava ve Vaňkově muzeu zimních sportů v Polici nad Metují

Výstava ve Vaňkově muzeu zimních sportů v Polici nad Metují

Police nad Metují, Královéhradecko
30.6.
1.9.
Za poklady Broumovska 2018

Za poklady Broumovska 2018

Broumov, Královéhradecko
Kostel sv. Václava v Broumově

Kostel sv. Václava v Broumově

Broumov, Královéhradecko
Muzeum Broumovska v Broumově

Muzeum Broumovska v Broumově

Broumov, Královéhradecko
Lanový park Janovičky

Lanový park Janovičky

Broumov, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Alka Broumov

Restaurace Alka Broumov

Broumov, Královéhradecko
Farma Wenet v Broumově

Farma Wenet v Broumově

Broumov, Královéhradecko
Penzion Diana Broumov

Penzion Diana Broumov

Broumov, Královéhradecko