Úvod > Aktivity & akce > Akce > Od adventu do tří králů - zážitkový den v Technickém muzeu v Brně

Od adventu do tří králů - zážitkový den v Technickém muzeu v Brně

Kdy 29. listopad 2015 10:00 - 17:00 Společenské akce
Technické muzeum v Brně opět v čase blížících se Vánoc připravilo pro své návštěvníky zábavně naučnou akci Od adventu do Tří králů. Jejím cílem je připomenutí původního poselství vánočních svátků a zvyků, které se s nimi pojily.
Vánoční čas býval pro lidi především obdobím klidu, kdy se setkávali se svými blízkými a měli radost z toho, že jim mohou dát dárek, který ani nemusel stát velkou fi nanční částku. Právě tradiční hodnoty a poselství Vánoc se snažíme připomenout.

Po celém muzeu budou rozmístěny dílničky a stanoviště, kde se dozvíte o vánočních zvycích a jejich původu, vyrobíte drobné dárky, vyzkoušíte své dovednosti a znalosti. Čeká vás zdobení perníčků, pletení vánočky, lovení kapříka, výroba přáníček, svíček z včelího vosku, zdobení stromečku, promítání pohádek, výroba lampiček a řada dalších úkolů.

A zatímco si děti budou hrát nebo vyrábět, rodiče si mohou číst o historii a tradici jednotlivých zvyků. Dozvíte se např. kdo to byl svatý Mikuláš, proč se věší jmelí, jak se prostírá vánoční stůl, co symbolizuje betlém a řadu dalších zajímavostí.

Díky spolupráci s jazykovou školou Light Point můžete nahlédnout i do tajemství Vánoc v zahraničí. Lektoři letos vybrali vánoce u našich sousedů v Německu, za oceánem v USA a na vzdálených Filipínách. Myslíte, že jsou zahraniční Vánoce podobné jako ty české? Nebo se zcela liší?

 
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 11. 2015
11.2.
16.6.
Angličtina pro školáky s Hocusem a Lotuskou

Angličtina pro školáky s Hocusem a Lotuskou

Brno-střed, Jižní Morava
21.4.
30.6.
Lucemburské opráski - výstava v Brně

Lucemburské opráski - výstava v Brně

Brno, Jižní Morava
12.5.
30.6.
Steve McCurry: Photographer

Steve McCurry: Photographer

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí