Úvod > Aktivity & akce > Akce > Obecní dům Praha - den otevřených dveří

Obecní dům Praha - den otevřených dveří

Kdy 28. říjen 2017 9:00 - 16:00 Společenské akce
Pražský Obecní dům připomene státní svátek 28. října, tedy Den vzniku samostatného československého státu, dnem otevřených dveří. Reprezentační prostory si můžete prohlédnout za doprovodu průvodce.

Obecní dům je nerozlučně spjatý s vyhlášením samostatného státu v roce 1918. Právě tady se v prvopočátku utvářelo první centrum státní moci. I letos při výročí vzniku republiky, zpřístupní Obecní dům svoje reprezentační prostory široké veřejnosti. Návštěvníkům se tak naskytne jedinečná příležitost zhlédnout secesní interiéry této národní kulturní památky.

K umělcům, kteří se podíleli na výzdobě Obecního domu, patří malíři Mikoláš Aleš, Jan Preisler, Karel Špillar, Max Švabinský, František Ženíšek a další. Budova sama je dílem architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky. Jedním z nejzajímavějších salonků je Primátorský sál, jehož umělecká výzdoba je ceněným kompaktním dílem světoznámého Alfonse Muchy.

Prohlídková trasa povede reprezentačními sály 1. patra - Smetanova síň – Cukrárna - Slovácký salonek - Salonek Boženy Němcové - Orientální salonek - Grégrův sál - Palackého sál - Primátorský sál - Riegrův sál - Sladkovského sál.

Na začátku září tohoto roku začalo v Obecním domě natáčení Virtual Reality filmového dokumenty, který bude součástí národní jubilejní výstavy Mladé Česko. Unikátní video mapující moment, kdy čelní představitelé státu zažívají nelehké okamžiky při vyhlašování vzniku Československé republiky dne 28. října 1918, poskytnou organizátoři výstavy od 28. října 2017 zcela bezplatně všem zájemcům o téma historie i virtuální reality na svých webových stránkách i YouTube.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 10. 2017
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
5.4.
30.4.
Výstava Good Vibrations

Výstava Good Vibrations

Praha 1, Praha
30.1.
29.4.
Vladimír Ambroz: Akce

Vladimír Ambroz: Akce

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí