Úvod > Aktivity & akce > Akce > Noc divadel 2017

Noc divadel 2017

Kdy 18. listopad 2017 Hudební a divadelní akce
Letošní Noc divadel připadá na 18. listopadu a s tou loňskou si určitě v ničem nezadá. Divadla a divadelní soubory po celé České republice v rámci Noci divadel zvou diváky na neobvyklé divadelní zážitky, které se nebudou v dohledné době opakovat.

Institut umění – Divadelní ústav připravuje již 5. ročník Noci divadel, která si letos opět klade za cíl přilákat do divadel návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů. Noc divadel je nocí nevšedních zážitků, a proto budou mít návštěvníci možnost v divadlech vidět a zažít věci, které jim obvykle během sezóny divadla nenabízejí. Letošní ročník proběhne opět třetí listopadovou sobotu, tedy 18. listopadu v divadlech po celé České republice.

Malé i velké diváky jistě zaujme také možnost nahlédnout do zákulisí divadel. Komentované prohlídky připravují divadla v Praze, Brně, Kladně a třeba i Plzni. A další se jistě připojí.

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. European Theatre Night se v roce 2013 účastnilo deset evropských zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko), zapojilo se 400 divadel a institucí ze 120 měst. V České republice proběhl první ročník Noci divadel 16. listopadu 2013. Zúčastnilo se jej 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 českých a moravských měst a navštívilo jej přes 40 000 diváků. Druhý ročník Noci divadel se konal 15. listopadu 2014 a jeho tématem byl Rok české hudby.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 12. 2016

Ubytování a restaurace v okolí