Úvod > Aktivity & akce > Akce > Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě: Díky, že můžem!

Netradiční oslava 17. listopadu na Národní třídě: Díky, že můžem!

Kdy 17. listopad 2017 13:00 - 22:00 Hudební a divadelní akce
Národní třída se už počtvrté promění v korzo, pěší zónu, plnou pouličního umění, koncertů a dalšího kulturního programu, jenž připomene důležitost listopadu 1989. Tak trochu jiná oslava Listopadu ‘89 se pod názvem Korzo Národní odehraje 17. 11. 2017 nejenom na Národní třídě.
Akce na Národní třídě a na náměstí Václava Havla bude probíhat od 13.00 do 22.00 hodin, poté bude program už tradičně pokračovat koncerty v klubu Rock Café.

Hudební program bude tvořit důležitou část celé akce. Na pódiích vystoupí mladé kapely i „ostřílení bardi“, aby si všichni příchozí našli své oblíbené žánry a interprety. Ukázkou propojování generací bude například koncert Sun+Dead & Elpida. Společně na jednom pódiu vystoupí frontman kapely Please the Trees Václav Havelka se svým synem a sborem seniorů. Národní třídu rozezní Kieslowski, Klara & The Pop, +-0, Jiří Schmitzer a jako zlatý hřeb večera na hlavním podiu Rock Café stage zahrají Buty.

Hudební program připravují studenti ve spolupráci s klubem Rock Café, který sám vznikl krátce po revoluci jako spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. Oslava sametové revoluce je pro nás každým rokem velkým svátkem a připomenutím hodnot jako svoboda, morálka, hrdinství, mezilidská slušnost a další. V letošním roce ji pak vnímáme ještě mnohem intenzivněji, a to vzhledem ke snahám některých veřejných subjektů základní principy demokracie ohýbat ve svůj či něčí prospěch, vysvětluje důvod k zapojení se do oslav ředitel klubu Lukáš Růžek.
 
Vedle hudebního a divadelního programu organizátoři chystají různorodý vzdělávací program. Ve spolupráci s o.p.s. Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů připravují na Národní velkou venkovní výstavu s názvem Události listopadové nebo výukové programy ve dvou zastavených tramvajích (podle dvou Listopadů zde budou stát pomyslné tramvajové linky ‘39 a ‘89). Zde se bude promítat výběr ze studentských filmů z letošního FAMUFESTu. Kromě nich návštěvníky čeká i projekce dokumentu Olgy Sommerové Studentské revolty a chybět nebudou ani dobové dokumentární záběry.
 
Na své si přijdou i milovníci literatury, především pak děl Václava Havla. V „jeho obýváku“ budou číst úryvky vybraných divadelních her známé osobnosti z kulturního a společenského života, v minulosti to byli například Matěj Ruppert, Vladimír 518 či Tomáš Halík.
 
Program Korza začíná ve 13:00 po projevech studentů a akademiků na Albertově, kde po celý den probíhá také již tradiční Uctění památky 17. listopadu. Po půl deváté večer se pak program z Národní přesune do klubu Rock Café, kde bude pokračovat koncerty a DJs až do ranních hodin, těšit se můžete třeba na kapelu Blastersex nebo Tea Jay Iva.
 
Za projektem Korzo Národní stojí skupina vysokoškoláků napříč pražskými vysokými školami. Oslavy začali pořádat poprvé už před čtyřmi lety. Listopad 1989 sice nezažili, ale přesto pro ně hodně znamená. Akci zaštítili mezi jinými i rektoři pražských vysokých škol (UK, ČVUT, VŠCHT, AVU, VŠE a UMPRUM).
 
Festival svobody je platforma zastřešující akce pořádané různými iniciativami s cílem připomenout události spojené se 17. listopadem a propagovat demokratické principy a hodnoty občanské společnosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 11. 2017
11.7.
31.7.
Světla v šeru

Světla v šeru

Praha 1, Praha
8.12.
1.9.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha
18.7.
16.9.
Kristian Kodet 70

Kristian Kodet 70

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí