Úvod > Aktivity & akce > Akce > Muzicírování s Bedříškem a interaktivní program Proč bychom se netěšily ...

Muzicírování s Bedříškem a interaktivní program Proč bychom se netěšily ...

Kdy 14. červen 2014 - 31. říjen 2014 Akce pro děti
Hrajete rádi na hudební nástroj? Líbí se vám hudební dílo Bedřicha Smetany? Jestli ano, máte jedinečnou možnost „muzicírovat“ přímo v rodném bytě slavného skladatele. Všechny nabízené programy vznikly při příležitosti významných výročí skladatelova života – 190 let od narození a 130 let od úmrtí.

Od června je pro vás připraven spolu s notami zajímavý hudební nástroj. Nemusíte být profesionální hudebník, stačí, že máte rádi hudbu a hrajete na klavír. Spolu s vámi mohou v rodném bytě „muzicírovat“ a zazpívat i kamarádi (vlastní hudební nástroje s sebou). Nevšední hudební zážitek bude příjemným zpestřením nejen vám, samotným hudebníkům, ale také ostatním návštěvníkům expozice.

A na jaký nástroj si můžete přijít zahrát? Jedná se o pianino Rudolf Kotík, vyrobené v Praze kolem roku 1904. Všechny prvky a komponenty nástroje včetně strun a mechaniky jsou původní. Na výrobu skříně byla použita velmi vzácná tzv. „kořenicová dýha“. Pianino je zrestaurované a naladěné na 440 Hz. Klávesy jsou obloženy slonovou kostí a při hře dobře sají pot z prstů. Konstrukce pianina je polopancéřová s křížostrunnou soustavou strun. Do nástroje, který nám sponzorsky zapůjčila firma PIANOservis pana Miroslava Doležela z Lanškrouna, byla vestavěna mechanika s „horním dusítkem“. Pianino Rudolf Kotík staré 110 let (do konce září).

Expozice je obohacená stálým interaktivním dětským doprovodným programem Proč bychom se netěšili…. Formou hry a vlastního prožitku se blíže seznámíte s životními osudy a hudbou slavného skladatele (do konce října).

V letošním roce nově nabízíme také sdružené vstupné do Rodného bytu B. Smetany a hlavní budovy muzea. Platí v den zakoupení vstupenky: základní 80 Kč, snížené 40 Kč a rodinné 200 Kč.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 7. 2014
24.1.
22.4.
Litomyšlská ornitologie

Litomyšlská ornitologie

Litomyšl, Východní Čechy
4.2.
8.4.
Od masopustu do Velikonoc v Regionálním muzeu Litomyšl

Od masopustu do Velikonoc v Regionálním muzeu Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
10.2.
8.4.
Vladimír Vích: Litomyšl, moje město

Vladimír Vích: Litomyšl, moje město

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí