Úvod > Aktivity & akce > Akce > Muzicírování s Bedříškem a interaktivní program Proč bychom se netěšily ...

Muzicírování s Bedříškem a interaktivní program Proč bychom se netěšily ...

Kdy 14. červen 2014 - 31. říjen 2014 Akce pro děti
Hrajete rádi na hudební nástroj? Líbí se vám hudební dílo Bedřicha Smetany? Jestli ano, máte jedinečnou možnost „muzicírovat“ přímo v rodném bytě slavného skladatele. Všechny nabízené programy vznikly při příležitosti významných výročí skladatelova života – 190 let od narození a 130 let od úmrtí.

Od června je pro vás připraven spolu s notami zajímavý hudební nástroj. Nemusíte být profesionální hudebník, stačí, že máte rádi hudbu a hrajete na klavír. Spolu s vámi mohou v rodném bytě „muzicírovat“ a zazpívat i kamarádi (vlastní hudební nástroje s sebou). Nevšední hudební zážitek bude příjemným zpestřením nejen vám, samotným hudebníkům, ale také ostatním návštěvníkům expozice.

A na jaký nástroj si můžete přijít zahrát? Jedná se o pianino Rudolf Kotík, vyrobené v Praze kolem roku 1904. Všechny prvky a komponenty nástroje včetně strun a mechaniky jsou původní. Na výrobu skříně byla použita velmi vzácná tzv. „kořenicová dýha“. Pianino je zrestaurované a naladěné na 440 Hz. Klávesy jsou obloženy slonovou kostí a při hře dobře sají pot z prstů. Konstrukce pianina je polopancéřová s křížostrunnou soustavou strun. Do nástroje, který nám sponzorsky zapůjčila firma PIANOservis pana Miroslava Doležela z Lanškrouna, byla vestavěna mechanika s „horním dusítkem“. Pianino Rudolf Kotík staré 110 let (do konce září).

Expozice je obohacená stálým interaktivním dětským doprovodným programem Proč bychom se netěšili…. Formou hry a vlastního prožitku se blíže seznámíte s životními osudy a hudbou slavného skladatele (do konce října).

V letošním roce nově nabízíme také sdružené vstupné do Rodného bytu B. Smetany a hlavní budovy muzea. Platí v den zakoupení vstupenky: základní 80 Kč, snížené 40 Kč a rodinné 200 Kč.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 7. 2014
28.11.
21.1.
Od adventu po Tři krále

Od adventu po Tři krále

Litomyšl, Východní Čechy
4.11.
17.12.
Hrátky se zvířátky ve vánočním lese

Hrátky se zvířátky ve vánočním lese

Litomyšl, Východní Čechy
17.11.
4.2.
Díla darem – Rodina Albertova

Díla darem – Rodina Albertova

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí