Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letní kostýmované prohlídky v Kamenném domě

Letní kostýmované prohlídky v Kamenném domě

Kdy 28. červen 2014 15:00 - 30. srpen 2014 17:00 Historické a vojenské akce
I v letošním roce přicházíme se svou nabídkou netradičních prohlídek v rámci letního festivalu - Kutnohorské léto.
Během tohoto léta nabídneme každou sobotu od 15ti hodin kostýmované prohlídky v Kamenném domě ve středověkém sklepení, kde je doslova ukryta stálá expozice: „Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory“. Expozicí vás provedou průvodci v kostýmech, kteří přiblíží nejen práci kameníků, ale zároveň představí i jedinečný soubor kamenných plastik a architektonických článků z gotických památek Kutné Hory.
 
K prohlídce Lapidária jsme si pro vás připravili prohlídku výstavy „Ševcovské řemeslo“, která představí toto tradiční řemeslo nejen v Kutné Hoře, ale i v blízkém regionu. Prohlídku Kamenného domu si pak můžete prodloužit o návštěvu I. prohlídkového okruhu: „Královské horní město – měšťanská kultura a život v 17. – 19. století.

V létě vás dále zveme do středověkého stříbrného dolu na Hrádek, kde se dozvíte, nejen o těžbě a zpracování stříbra, ale i o historii Kutné Hory. Na cestu do dolu dostanete perkytli (plášť), lampu a helmu a na okamžik se tak proměníte ve skutečného havíře. Čeká vás sestup do hloubky 35 m a dále procházka štolou 250 m dlouhou, která v některých místech byla ponechána v původní výšce a to 120 cm a v šířce 40 cm.
 
Po návratu z dolu si můžete prohlédnout výstavu – „Současné zimbabwské umění“, kterou 15. června oživí hudební program – bubnování. Výlet si pak můžete prodloužit o návštěvu rodného domu známé české osobnosti J. K. Tyla, kde si zároveň můžete prohlédnout výstavu s názvem „Historické hudební nástroje“.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 6. 2014
8.12.
26.3.
Poznej světové dědictví UNESCO

Poznej světové dědictví UNESCO

Kutná Hora, Střední Čechy
2.12.
2.12.
Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Kutná Hora, Střední Čechy
11.11.
11.2.
Aurel Klimt Lajka: Od filmu k divadlu a zpět

Aurel Klimt Lajka: Od filmu k divadlu a zpět

Kutná Hora, Střední Čechy
21.10.
18.3.
Josefina Bakošová - Imago

Josefina Bakošová - Imago

Kutná Hora, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí