Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2018

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2018

Kdy 25. říjen 2018 9:00 - 30. říjen 2018 21:00 Festivaly
Festival Ji.hlava je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Bohatý doprovodný program každoročně nabízí sérii koncertů, divadelních představení a autorských čtení.

Ve dnech 25. až  30. října 2018 uvítá Jihlava 22. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Festival je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Diváci opět uvidí více než dvě stovky filmů, řadu z nich ve světové premiéře. Součástí budou tradiční debaty s tvůrci, režisérské kursy či otevřené diskuse s kontroverzními hosty Inspiračního fóra.

Za dobu své existence se jihlavský festival stal neopomenutelným bodem českého i světového dokumentárního dění. Aktivně se podílí na podpoře i distribuci dokumentárních filmů. Jihlavský festival je spoluzakladatelem a členem prestižního spojení šesti významných evropských dokumentárních festivalů s názvem Doc Alliance.

MFDF Ji.hlava během festivalu organizuje také svůj Industry program. V roce 2012 měl úspěšnou premiéru projekt Emerging producers, který propojil talentované evropské producenty s filmovými profesionály.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí