Úvod > Aktivity & akce > Akce > Linka A pražského metra oslaví 40. výročí

Linka A pražského metra oslaví 40. výročí

Kdy 12. srpen 2018 11:45 - 17:21 Historické a vojenské akce
Dopravní podnik hlavního města Prahy v neděli 12. srpna 2018 oslaví 40. výročí zahájení provozu na lince metra A. Při této příležitosti opět vypraví do provozu svou historickou sovětskou soupravu 81-71.
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil nejen pro příznivce historie pražské městské hromadné dopravy ojedinělý zážitek. V neděli 12. srpna se můžete svézt původní soupravou sovětské výroby 81-71, jejíž provoz skončil na trase A v červnu roku 2005. Všechny jízdy budou doprovázeny hlášením staničního rozhlasu s uvedením aktuální cílové stanice a informací o datu zahájení na tomto úseku. Vozy metra budou řízeny strojvedoucími v dobových (hnědých) uniformách a souprava bude vybavena na čelech vlaku autentickými tabulemi s konečnou stanicí.

První jízda soupravy proběhne v 11.45 hodin ze stanice Dejvická (tehdejší stanice Leninova) do stanice Náměstí Míru. Druhá jízda historické soupravy povede po trase Dejvická (Leninova) – Želivského – Dejvická, třetí jízda pak trasou Dejvická (Leninova) – Strašnická – Dejvická (Leninova). Čtvrtá jízda projede trasu Dejvická – Skalka – Dejvická a pátá jízda trasu Dejvická – Depo Hostivař – Dejvická. Poslední výjezd soupravy je naplánován na 15.10 hodin ze stanice Dejvická směr Náměstí Míru.

Pro cestu tímto metrem stačí běžné jízdenky či časové kupony.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 8. 2018

Ubytování a restaurace v okolí