Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kutnohorské léto 2017

Kutnohorské léto 2017

Kdy 1. červenec 2017 - 31. srpen 2017 Festivaly
9. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Festival nabízí netradiční prohlídky místních památek a zajímavostí, v nestandardních časech a prostorách, spojených s hudbou, divadlem, pouličním divadlem a dalšími ne zcela obvyklými produkcemi.

Pondělní a úterní večery budou věnovány večerním prohlídkám sedleckých pamětihodností, konkrétně prohlídce tajemné Kostnice za svitu svíček či katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je výslovně zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Úterní odpoledne můžete začít prohlídkou Lapidária Kamenného domu, kdy Vám kostýmovaní průvodci představí umění kameníků středověké Kutné Hory. Navečer pak můžete zažít procházku po Jezuitské koleji a dozvědět se více o klášterním a kolejním životě v Kutné Hoře.

Na středeční večery pro Vás připravuje arciděkanství Kutná Hora noční prohlídky setmělé katedrály sv. Barbory, každý letní čtvrteční večer zase otevírá své brány dominanta historického jádra, arciděkanský chrám sv. Jakuba, nejstarší kamenný chrám Kutné Hory.  Z kostela sv. Jakuba se můžete vypravit ještě na  noční putování romantickými i mystickými uličkami a zákoutími historické Kutné Hory při návštěvě produkce s názvem „Tajemné kutnohorské pověsti ožívají“.

Podobný program jako v loňských letech nabízí také pátek – ti z Vás, kteří mají rádi víno nebo třeba chtějí ochutnat to místní, kutnohorské, by měli navštívit podvečerní netradiční prohlídku kláštera sv. Voršily. Každý druhý pátek od 20:0 hodin navíc proběhne v Kapli Božího těla divadelní představení Kytice.

Sobotní večery budou věnovány divadlu a neřestem středověkého stříbrného města. Ve Vlašském dvoře bude začínat další z tajemných prohlídek městas názvem "Kutná Hora nestoudná". Cestou se dozvíte, jak se žilo na Horách Kutných v nočních hodinách, ale i jak se nezřízený život trestal.

Kdo by ale nechtěl strávit celý den v Kutné Hoře, může se vydat za její hranice. Sobotní a nedělní odpoledne budou mimo jiné věnována představením v rámci Ringellandu v Habrkovicích. Jedná se o jediný zvířecí park v Česku, kde se můžete přiblížit na pár kroků k největší rodině sibiřských tygrů v Evropě, donesenými dobrotami nakrmit třítunového hrocha Davídka a prohlédnout si stovky unikátních cirkusových plakátů z celého světa. Sobotní večery pak můžete strávit na nedalekém zámku Kačina, kde se stanete vzácnými hosty na panství hraběte Chotka.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 7. 2017
8.12.
26.3.
Poznej světové dědictví UNESCO

Poznej světové dědictví UNESCO

Kutná Hora, Střední Čechy
2.12.
2.12.
Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Kutná Hora, Střední Čechy
11.11.
11.2.
Aurel Klimt Lajka: Od filmu k divadlu a zpět

Aurel Klimt Lajka: Od filmu k divadlu a zpět

Kutná Hora, Střední Čechy
21.10.
18.3.
Josefina Bakošová - Imago

Josefina Bakošová - Imago

Kutná Hora, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí