Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kouzelný svět marcipánové módy

Kouzelný svět marcipánové módy

Kdy 21. září 2013 10:00 - 30. duben 2014 17:00 Výstavy
Tato výstava, která nemá v Evropě ani ve světě obdoby představuje přes 40 modelů historických i současných šatů, vyrobených ovšem z marcipánu. Šaty si „oblékly“ panenky Barbie. Neobvyklou expozici připravilo Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře.
Výstava má prezentovat zábavnou formou nejen historický vývoj kostýmů, ale také krásu a detail cukrářského umění. Díky panenkám je přístupná i pro malé holčičky, dospělé dámy zase ocení styl a přesnou práci autorky Michaely Sehnalové, která panenky tvořila přes půl roku. Největší práci autorce dala příprava a studium historických materiálů, aby šaty vypadaly opravdu věrně. Samotná realizace pak trvala několik měsíců, šaty doplnila i klobouky, kabelkami, botami a dalšími ozdobami, které se v dané době nosily. Současnost pak reprezentuje 5 modelů od Blanky Matragi, výstava je časově završena svatebním oblečením Kate a Williama.

Výstava bude doplněna ukázkami skutečných kostýmů z některých historických období, odbornými texty o vývoji odívání. Návštěvníci si mohou zapůjčit lupy pro prozkoumání detailů, v prodeji bude i katalog. Chlapce může k návštěvě výstavy nalákat čokoládová socha Jaromíra Jágra v životní velikosti, která má zajímavou historii-první verze sochy se roztekla při červnových vedrech, takže se cukrářské trio Kopecký-Nácalová-Uhlíková pustilo do sochy nové, která snad už přežije všechno.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 10. 2013

Ubytování a restaurace v okolí