Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kosmický podzim v Planetáriu Praha - doprovodný program

Kosmický podzim v Planetáriu Praha - doprovodný program

Kdy 5. říjen 2017 18:00 - 28. listopad 2017 21:00 Festivaly
Planetárium Praha připravilo při příležitosti 60. výročí vypuštění družice Sputnik 1 sérii akcí, které toto výročí připomínají - besedy s kosmonauty určené pro širokou veřejnost, žáky a studenty škol či jejich vyučující. Na své si přijdou i milovníci dokumentů a scifi filmů, mimo jiné Star Treku.
V rámci Kosmického podzimu se od října do listopadu v Planetáriu Praha uskuteční série promítání scifi filmů a dokumentů.

Sny a skutečnost - dobývání vesmíru v ruské filmové tvorbě - v průběhu října a listopadu se všichni zájemci o ruskou filmografii mohou těšit na promítání dokumentů o kosmonautice a scifi filmů v původním znění s titulky. Nenechte si ujít jedinečnou příletižost zhlédnout Solaris, Čas prvních, Zkrocení Ohně, Gagarin - první ve vesmíru, Je těžké být bohem a další. Promítání filmů z této série se bude konat každý čtvrtek od 18 hodin.

V říjnu si pro vás Planetárium ve spolupráci s Americkým kulturním centrem připravilo projekci amerických scifi filmů, opět v původním znění s titulky. Uvidíte The Martian, Gravity, Interstellar a Werner von Braun - Dotknul jsem se hvězd. Promítání probíhá každé úterý.

Na listopad se mohou těšit milovníci Star Treku. Každé úterý od 18 hodin se v Planetáriu budou promítat filmy z této slavné série, konkrétně snímky z let 1998 - 2016. Patří mezi ně Insurrection, Nemesis, Start Trek a Into Darkness.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí