Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jak se oblékají pohádky - výstava ve Strahovském klášteře

Jak se oblékají pohádky - výstava ve Strahovském klášteře

Kdy 21. listopad 2014 9:30 - 31. prosinec 2014 17:00 Výstavy
Pokračování úspěšné výstavy originálních kostýmů českých filmových pohádek uvidíte ve Strahovském klášteře. Od 21. listopadu do 31. prosince 2014 si budete moci prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek.

Unikátní putovní výstava originálů kostýmů českých filmových pohádek opět na Strahově.  Jak ve skutečnosti vypadaly kouzelné šaty, které si vyloupla Popelka ze tří oříšků? Byl myší kožíšek opravdu myší? A jakou „róbou” se pyšnila krásná Krasomila?

I na to se snaží odpovědět putovní výstava Jak se oblékají pohádky. Těšit se můžete nejen na samotné originální kostýmy ze slavných českých filmových pohádek, ale i na dekorace, rekvizity, fotografie a záběry z natáčení, které nebyly nikdy zveřejněny.

Autorce výstavy Janě Sommerové se podařilo téměř nemožné: shromáždit jedinečnou sbírku kostýmů z nejznámějších českých pohádek. Patří k nim Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Byl jednou jeden král, Obušku z pytle ven, Šíleně smutná princezna, Pekařův císař a císařův Pekař nebo Princ a Večernice a mnohé další.

Některé z vystavovaných kostýmů dokonce patří do sbírky kulturního dědictví českého národa v rámci Centrální evidence sbírek Ministerstva kultury ČR. Co by to bylo za lidi kolem pohádek, kdyby sami neznali nějaké kouzlo. A tak čáry, máry, fuk – a můžeme se těšit z nové výstavy pohádkových kostýmů!

Opět v prostorách Strahovského kláštera si budeme moci od 21. listopadu do 31. prosince 2014 prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek. Výstava vzniká ve spolupráci se Strahovským klášterem.

Součástí doprovodného programu výstavy Jak se oblékají pohádky budou: projekce, atraktivní stylové kulisy ve kterých se děti na chvíli mohou proměnit ve sličného prince či líbeznou princeznu. Opět můžeme prozradit, že to budou nádherné kostýmy a róby – prostě pohádka! Na děti zde navíc čeká sladká vánoční odměna.

Otevřeno bude denně od 9:30 - 11:30 a 12:00 - 17:00 hodin
24. 12. zavřeno
25. 12. zavřeno
26. 12. 10:00 - 11:30 a 12:00 - 17:00 hodin

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 11. 2014

Ubytování a restaurace v okolí