Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jana Kačera na pohovce Zuzany Maléřové

Jana Kačera na pohovce Zuzany Maléřové

Kdy 16. prosinec 2014 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Na Pohovku do turnovského Městského divadla si v prosinci pozve spisovatelka Zuzana Maléřová herce Jana Kačera s jeho dcerou Adélou Kačerovou-Kubačákovou. Oblíbená talk show zve opět na pohodové posezení, při kterém se hosté pouštějí i do osobnějšího vyprávění a odhalují něco ze svého soukromí.
Spisovatelka Zuzana Maléřová má za sebou nejen pěknou řádku knih oceňovaných kritikou i čtenáři, ale i vlastní divadelní projekty (v pražském Divadle Viola či v Národním divadle) a dlouholetou spolupráci s Českým rozhlasem a Českou televizí (v posledních letech natočila třináct dokumentů v rámci cyklu Neobyčejné životy).
Jako hosta si do pořadu Pohovka pozvala legendu českého divadla a filmu, významného herce a divadelního režiséra Jana Kačera.

Jeden ze zakladatelů pražského Činoherního klubu, jehož režijní rukopis výrazně ovlivnil celou velkou hereckou generaci této mimořádné scény, zanechal výrazné stopy i v letitém ostravském angažmá. A to i tehdy, když v něm pobýval nedobrovolně jako ve vyhnanství.

Jan Kačer hrál ve významných filmech režisérů, jako byl Vláčil, Schorm a další. Připomeňme alespoň filmy Údolí včel, Každý den odvahu či televizní seriál Jana Eyrová. Herec je známý nejen jako mimořádná charizmatická osobnost, ale je i výborný a zábavný vypravěč, o čemž se jistě přesvědčí diváci tohoto rodinného adventního setkání.

Jan Kačer, je otcem tří dcer a ta nejmladší, která se vydala v hereckých šlépějích, bude rovněž hostem večera. Adéla Kačerová-Kubačáková po studiích na DAMU prožila sedm let v angažmá v Českých Budějovicích a diváci ji mohli vidět hned na několika pražských scénách – v Divadle Na zábradlí, V Řeznické, ve Švandově divadle, v Kalichu a dalších. Na jevišti už si zahrála jak s maminkou Ninou Divíškovou, tak s tátou, a to dokonce i v jeho režii. Ale především s nimi prožila pozoruhodné dětství, "ukrytá" za závěsem v obýváku, kde nepozorovaná naslouchala těm úžasným a bouřlivým hovorům umělců a tvůrců, kteří k nim docházeli.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 11. 2014
4.3.
29.10.
Výstava panenek a kočárků v Turnově

Výstava panenek a kočárků v Turnově

Turnov, Český ráj
1.4.
31.10.
Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Turnov, Český ráj
26.11.
27.11.
Adventní trhy na Sychrově

Adventní trhy na Sychrově

Sychrov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí