Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jana Kačera na pohovce Zuzany Maléřové

Jana Kačera na pohovce Zuzany Maléřové

Kdy 16. prosinec 2014 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Na Pohovku do turnovského Městského divadla si v prosinci pozve spisovatelka Zuzana Maléřová herce Jana Kačera s jeho dcerou Adélou Kačerovou-Kubačákovou. Oblíbená talk show zve opět na pohodové posezení, při kterém se hosté pouštějí i do osobnějšího vyprávění a odhalují něco ze svého soukromí.
Spisovatelka Zuzana Maléřová má za sebou nejen pěknou řádku knih oceňovaných kritikou i čtenáři, ale i vlastní divadelní projekty (v pražském Divadle Viola či v Národním divadle) a dlouholetou spolupráci s Českým rozhlasem a Českou televizí (v posledních letech natočila třináct dokumentů v rámci cyklu Neobyčejné životy).
Jako hosta si do pořadu Pohovka pozvala legendu českého divadla a filmu, významného herce a divadelního režiséra Jana Kačera.

Jeden ze zakladatelů pražského Činoherního klubu, jehož režijní rukopis výrazně ovlivnil celou velkou hereckou generaci této mimořádné scény, zanechal výrazné stopy i v letitém ostravském angažmá. A to i tehdy, když v něm pobýval nedobrovolně jako ve vyhnanství.

Jan Kačer hrál ve významných filmech režisérů, jako byl Vláčil, Schorm a další. Připomeňme alespoň filmy Údolí včel, Každý den odvahu či televizní seriál Jana Eyrová. Herec je známý nejen jako mimořádná charizmatická osobnost, ale je i výborný a zábavný vypravěč, o čemž se jistě přesvědčí diváci tohoto rodinného adventního setkání.

Jan Kačer, je otcem tří dcer a ta nejmladší, která se vydala v hereckých šlépějích, bude rovněž hostem večera. Adéla Kačerová-Kubačáková po studiích na DAMU prožila sedm let v angažmá v Českých Budějovicích a diváci ji mohli vidět hned na několika pražských scénách – v Divadle Na zábradlí, V Řeznické, ve Švandově divadle, v Kalichu a dalších. Na jevišti už si zahrála jak s maminkou Ninou Divíškovou, tak s tátou, a to dokonce i v jeho režii. Ale především s nimi prožila pozoruhodné dětství, "ukrytá" za závěsem v obýváku, kde nepozorovaná naslouchala těm úžasným a bouřlivým hovorům umělců a tvůrců, kteří k nim docházeli.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 11. 2014
2.6.
30.9.
Cyklobusy v Českém ráji 2018

Cyklobusy v Českém ráji 2018

Turnov, Český ráj
3.3.
28.10.
Výstava panenek a kočárků v Turnově

Výstava panenek a kočárků v Turnově

Turnov, Český ráj
1.4.
31.10.
Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Turnov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí