Úvod > Aktivity & akce > Akce > Francouzská zpěvačka ZAZ vystoupí v Praze

Francouzská zpěvačka ZAZ vystoupí v Praze

Kdy 29. listopad 2014 20:00 - 23:00 Hudební a divadelní akce
29. listopadu zpěvačka ZAZ zavítá na svůj první samostatný koncert v Čechách. Uvidíte ji ve pražském Fóru Karlín.

Noční oblohu nad Colours Of Ostrava v pátek už podruhé rozzářila jedna z největších hvězd současné francouzské scény - zpěvačka ZaZ. Bravurně namíchaná kombinace cikánského jazzu, blues, popu a šansonu v podání této drobné, avšak velmi živelné a bezprostřední zpěvačky opět uchvátila a strhla k tanci tisíce festivalových návštěvníků. Budiž však všem příznivcům ZaZ, kteří z koncertu odcházeli s lítostí, že už je po vystoupení, útěchou, že se s ní tentokrát neloučili nadlouho - už 29. listopadu si nakažlivou atmosféru jejích vystoupení budou moci zopakovat v pražském Fóru Karlín, kam zpěvačka zavítá na svůj první samostatný koncert v Čechách.

ZaZ (vlastním jménem Isabelle Geffroy) se narodila 1. května 1980 v Tours v Indre-
et-Loire. Její rodina se však záhy přestěhovala do Bordeaux, kde mladičká Isabelle
začala rozvíjet svůj hudební talent studiem zpěvu a hry na housle, klavír a kytaru. O pár
let později, vyzbrojena již mnoha koncertními zkušenostmi s bluesovými, jazzovými a
latino skupinami, se přestěhovala do Paříže, kde pravidelně hrála a zpívala na ulicích
Montmartru.

Ačkoliv žánrově se prolínají nepatrně, byla to právě tato "pouliční minulost" umocněná nálehavostí jejího pěveckého projevu a nespoutaností jejích vystoupení, která ZaZ o pár let později přinesla srovnání s Edith Piaf. Jméno Isabelle Geffroy (nebo lépe přezdívku ZaZ) začal celý svět skloňovat okamžitě po vydání jejího epoymního debutu, který vyšel v roce 2010.

Kritikou vysoce ceněné album (jehož je zpěvačka většinovou autorkou) na sebe strhl pozornost široké veřejnosti písní Je Veux, jehož videopodoba má na YouTube bezmála 24 milionů zhlédnutí! a do pouhých šesti týdnů od vydání vynesl desku ZaZ ve Francii na první místo v albovém prodejním žebříčku.

Album, kterého se prodalo celosvětově přes 2 miliony kusů, představila zpěvačka v roce 2012 osobně na rozsáhlém koncertním turné po Evropě, Japonsku a Kanadě, v rámci kterého také prvně uchvátila publikum Colours Of Ostrava. Když o rok později vydávala album Recto Verso, byly na něj předem natěšené již desetitisíce fanoušků po celém světě. Deska tak byla okamžitě po vydání ověnčena dvojnásobnou platinou ve Francii, zlatem v Německu, Belgii, Polsku a Švýcarsku.

Strhující hudební směsice okořeněná pověstným francouzským šarmem, který nejlépe
vynikne při jejích energických živých vystoupení. To je kouzlo ZaZ, kterému už podlehly statisíce posluchačů po celém světě, Čechy nevyjímaje, a které nutí návštěvníky jejích koncertů vracet se a užívat si tyto okamžiky čiré radosti znovu a znovu.

Proto, pokud jste nestihli její ostravské vystoupení, rozhodně byste si neměli nechat ujít
29. listopadu koncertní premiéru ZaZ v Praze, která nabídne průřez oběma deskami včetně hitu Je Veux, který zpěvačka zazpívala živě i na Mont Blancu. Koncert pořádá Mania Promotion.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2014
22.11.
Kurz vaření

Kurz vaření

Praha 5, Praha
25.10.
31.3.
Pavel Tigrid

Pavel Tigrid

Praha 3, Praha
19.5.
31.1.
Sport za velké války

Sport za velké války

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí