Úvod > Aktivity & akce > Akce > Francouzská zpěvačka ZAZ vystoupí v Praze

Francouzská zpěvačka ZAZ vystoupí v Praze

Kdy 29. listopad 2014 20:00 - 23:00 Hudební a divadelní akce
29. listopadu zpěvačka ZAZ zavítá na svůj první samostatný koncert v Čechách. Uvidíte ji ve pražském Fóru Karlín.

Noční oblohu nad Colours Of Ostrava v pátek už podruhé rozzářila jedna z největších hvězd současné francouzské scény - zpěvačka ZaZ. Bravurně namíchaná kombinace cikánského jazzu, blues, popu a šansonu v podání této drobné, avšak velmi živelné a bezprostřední zpěvačky opět uchvátila a strhla k tanci tisíce festivalových návštěvníků. Budiž však všem příznivcům ZaZ, kteří z koncertu odcházeli s lítostí, že už je po vystoupení, útěchou, že se s ní tentokrát neloučili nadlouho - už 29. listopadu si nakažlivou atmosféru jejích vystoupení budou moci zopakovat v pražském Fóru Karlín, kam zpěvačka zavítá na svůj první samostatný koncert v Čechách.

ZaZ (vlastním jménem Isabelle Geffroy) se narodila 1. května 1980 v Tours v Indre-
et-Loire. Její rodina se však záhy přestěhovala do Bordeaux, kde mladičká Isabelle
začala rozvíjet svůj hudební talent studiem zpěvu a hry na housle, klavír a kytaru. O pár
let později, vyzbrojena již mnoha koncertními zkušenostmi s bluesovými, jazzovými a
latino skupinami, se přestěhovala do Paříže, kde pravidelně hrála a zpívala na ulicích
Montmartru.

Ačkoliv žánrově se prolínají nepatrně, byla to právě tato "pouliční minulost" umocněná nálehavostí jejího pěveckého projevu a nespoutaností jejích vystoupení, která ZaZ o pár let později přinesla srovnání s Edith Piaf. Jméno Isabelle Geffroy (nebo lépe přezdívku ZaZ) začal celý svět skloňovat okamžitě po vydání jejího epoymního debutu, který vyšel v roce 2010.

Kritikou vysoce ceněné album (jehož je zpěvačka většinovou autorkou) na sebe strhl pozornost široké veřejnosti písní Je Veux, jehož videopodoba má na YouTube bezmála 24 milionů zhlédnutí! a do pouhých šesti týdnů od vydání vynesl desku ZaZ ve Francii na první místo v albovém prodejním žebříčku.

Album, kterého se prodalo celosvětově přes 2 miliony kusů, představila zpěvačka v roce 2012 osobně na rozsáhlém koncertním turné po Evropě, Japonsku a Kanadě, v rámci kterého také prvně uchvátila publikum Colours Of Ostrava. Když o rok později vydávala album Recto Verso, byly na něj předem natěšené již desetitisíce fanoušků po celém světě. Deska tak byla okamžitě po vydání ověnčena dvojnásobnou platinou ve Francii, zlatem v Německu, Belgii, Polsku a Švýcarsku.

Strhující hudební směsice okořeněná pověstným francouzským šarmem, který nejlépe
vynikne při jejích energických živých vystoupení. To je kouzlo ZaZ, kterému už podlehly statisíce posluchačů po celém světě, Čechy nevyjímaje, a které nutí návštěvníky jejích koncertů vracet se a užívat si tyto okamžiky čiré radosti znovu a znovu.

Proto, pokud jste nestihli její ostravské vystoupení, rozhodně byste si neměli nechat ujít
29. listopadu koncertní premiéru ZaZ v Praze, která nabídne průřez oběma deskami včetně hitu Je Veux, který zpěvačka zazpívala živě i na Mont Blancu. Koncert pořádá Mania Promotion.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2014

Ubytování a restaurace v okolí