Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival vína (Ne)vinné Lány 2018

Festival vína (Ne)vinné Lány 2018

Kdy 21. duben 2018 11:00 - 19:00 Festivaly
Festival vína (Ne)vinné Lány 2018 se uskuteční dne 21. dubna 2018 v Muzeu Tomáše Garriguea Masaryka v Lánech.
Festival vína (Ne)vinné Lány se koná na základě poptávky obyvatel Lán a okolního Křivoklátska, Kladenska a Rakovnicka po kvalitních vínech. Již sama slovní hříčka (Ne)vinné Lány nabádá k tomu, že Lány nejsou vinařskou oblastí, ale možná by se jí rády touto formou staly… Zda tento přerod z (ne)vinařské oblasti proběhne nevinně, necháváme na fantazii každého z vás.

Na 3. ročníku očekáváme účast renomovaných tuzemských vinařů ze všech čtyř moravských a dvou českých vinařských podoblastí. Věříme, že díky kombinaci noblesních prostor Muzea TGM, kvalitních vín a zasvěcených návštěvníků bude festival vína (Ne)vinné Lány 2018 opět nevšedním gastronomickým i společenským zážitkem.

Finální sestava letošních vinařství, aneb vinařská symfonie v podání Sonberk, Hort, Hanzel, Dobrá Vinice, Lahofer, Vinařství Pod Chlumem, Starý Vrch, Nové Vinařství, Naturvini, Škrobák, Zlomek & Vávra, Školní statek Mělník, Lobkowiczké zámecké vinařství a MojeLahve.cz.

Nosným tématem letošního ročníku budou „pinoty“ a spolu s vinaři bychom rádi dali návštěvníkům možnost pojmout lánský festival jako „odrůdovou degustaci“ těchto ušlechtilých odrůd.

Základní vstupné činí 330 Kč a vstup je možný po dobu 3 hodin od doby platnosti vstupenky.Vstupné zahrnuje vstup do Muzea TGM Lány, 15 festivalových žetonů směnitelných za degustační vzorky, degustační skleničku OIV s ryskou a průvodní materiály. Objem jednoho degustačního vzorku bude 0,025 litru vína.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 3. 2018
9.9.
31.12.
Výstava T. G. M. Mýty a skutečnost

Výstava T. G. M. Mýty a skutečnost

Lány, Střední Čechy
23.8.
26.8.
D+D REAL Czech Masters 2018 - golfový turnaj Vysoký Újezd

D+D REAL Czech Masters 2018 - golfový turnaj Vysoký Újezd

Vysoký Újezd, Střední Čechy
7.7.
25.8.
Kolešovka 2018

Kolešovka 2018

Lužná, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlina 2AD

Zmrzlina 2AD

Kačice, Střední Čechy
Sport Hotel Sletiště v Kladně

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Kladno, Střední Čechy
Kavárna a cukrárna ve Mšeci

Kavárna a cukrárna ve Mšeci

Mšec, Střední Čechy