Úvod > Aktivity & akce > Akce > Felix Lupa - výstava

Felix Lupa - výstava

Kdy 20. červen 2014 - 7. září 2014 Výstavy
Felix Lupa (*1972) je významným představitelem soudobé izraelské reportážní a dokumentární fotografie a současně je jedním z nejvýraznějších zástupců tzv. "street photography".

Svoji fotografickou práci nazývá "okem veřejnosti" a mapuje v ní nejen každodenní jevy dané společnosti a dané lokality, ale nekompromisně odkrývá i sociální témata, se kterými se v současné době celý svět dennodenně potýká a konfrontuje.

„Bylo mi jasné, že fotografie pro mě znamená nejen zábavu a obživu, ale spíše způsob života. Nabyl jsem zkušenosti v různých fotografických žánrech, ale dostatečně brzy jsem zjistil, že se musím zaměřit na směr, ve kterém jsem nejlepší, a který mě nejvíc baví - konkrétně dokumentování lidí, jejich životů a prostředí. Ve skutečnosti jsem začal dělat street fotografii, aniž bych věděl, že takový žánr existuje. Způsob, jakým street fotografové uvažují a pracují, je podobný lovcům; čím jsou zkušenější a lepší, tím se jejich vzdálenost od objektu zájmu zkracuje.

Všichni street fotografové jsou ve skutečnosti „pouličními lovci“. Jejich hlavním nástrojem pro zachycení zajímavých situací je schopnost překvapit a vytrvalost při překonávání neúspěchu. Jsem zvyklý vyrážet do ulic pouze s jedním foťákem a jedním objektivem, nejlépe širokoúhlým, což mě nutí jít k mému objektu zájmu co nejblíže. Usiluji o to, aby byly mé fotografie určitým „okem veřejnosti“, které nám tlumočí pravidla či zákonitosti ulice. Jsou to rozmanité, komplexní výpovědi plné silných emocí ze zlomových situací lidského životaהקשבקרא באופן פונטי .

Schopnost vidět tyto osudové situace a propojit se s nimi, je základní instinkt, stejně jako dýchání, a „oko veřejnosti“ je médium, pomocí kterého umělec zprostředkovává svůj specifický úhel pohledu.“

Výstava fotografií Felixe Lupy je autorovou první samostatnou prezentací v rámci České republiky. Lupa představuje českému publiku výběr fotografií z Jižního Súdánu, Kuby a Tel Avivu. Výstava vznikla ve spolupráci s Velvyslanectví Státu Izrael, Českým centrem v Tel Avivu. Všechny fotografie jsou prodejné.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 7. 2014
13.4.
17.6.
Jmenuji se Robert Vano

Jmenuji se Robert Vano

Praha 1, Praha
2.3.
3.3.
Noc reklamožroutů 2018 v Praze

Noc reklamožroutů 2018 v Praze

Praha 1, Praha
20.4.
13.5.
Hranice

Hranice

Praha 2, Praha
4.7.
31.12.
The Chamber - Tajemství císaře

The Chamber - Tajemství císaře

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí