Úvod > Aktivity & akce > Akce > Edith The Show Praha 2014

Edith The Show Praha 2014

Kdy 17. listopad 2014 20:00 - 22:00 Hudební a divadelní akce
Padam…Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien – všechny tyto písně Edith Piaf jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny tradice šansonu. V představení ožijí díky Jil Aigrot - francouzské zpěvačce, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf.
Edith The Show připomene v Brně a v Praze malou dámu velkého srdce – Edith Piaf Francouzský šanson je fenomén, který od poloviny minulého století tvoří jeden z pilířů moderní hudební kultury. Písně plné krásných melodií a zpravidla poetických textů vzbuzují nadále velké emoce. 16. listopadu v brněnském Janáčkově divadle a 17. listopadu v pražské Hybernii budou mít diváci možnost si připomenout Edith Piaf – ženu, jejíž pozice královny šansonu je bezpochyby nesmrtelná. Před tuzemské publikum po tyto dva listopadové večery předstoupí aktéři veleúspěšného projektu Edith The Show, který v roce 2013 vyprodal divadlo Hybernia dva měsíce před konáním. L’Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l’amour, Padam…Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien – všechny tyto písně Edith Piaf jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny tradice šansonu.

V představení ožijí díky Jil Aigrot - francouzské zpěvačce, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose). Americký časopis Newsweek tehdy napsal: „Herečka Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith Piaf v La Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který vdechuje Edith život, a jeho autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…" Edith Piaf ovlivnila nejen posluchače, ale také řadu hudebníků v zahraničí i u nás.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2014
21.3.
20.10.
Strom roku 2018 - Stromy svobody

Strom roku 2018 - Stromy svobody

Brno, Jižní Morava
18.4.
31.5.
Rytíři nebes – fragmenty

Rytíři nebes – fragmenty

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrářství a kavárna Bukovský

Cukrářství a kavárna Bukovský

Brno-Žabovřesky, Jižní Morava
Winebary justWINE v Brně

Winebary justWINE v Brně

Brno, Jižní Morava
Apartmán v centru Brna

Apartmán v centru Brna

Brno-střed, Jižní Morava