Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dýňová slavnost a velká koláčová soutěž v Otevřené zahradě

Dýňová slavnost a velká koláčová soutěž v Otevřené zahradě

Kdy 12. říjen 2014 11:00 - 19:00 Akce pro děti
Do Otevřené zahrady se valí dýně! Nenechte si to ujít v neděli 12. října a stavte se s celou rodinou. Můžete se zúčastnit i velké koláčové soutěže!

V neděli 12. října od 11 hodin máte skvělou příležitost užít si podzimní den a netradiční „oranžovou“ slavnost. Otevřenou zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace.

A nejen to! Součástí nedělního programu pro všechny věkové kategorie budou také nejrůznější hry a aktivity na interaktivních stanovištích Otevřené zahrady nebo názorná ukázka moštování biomoštů z Hostětína. Těšit se můžete i na víno podávané z rukou vinaře.

SOUTĚŽ o nejhezčí a nejchutnější koláč: Soutěžíte rádi? A ještě radši vyhráváte zajímavé a hodnotné ceny? Je pro vás pečení zábavou? Nebo třeba výzvou? Pak přesně pro vás je určena naše oranžová soutěž. Stačí jen upéct slaný či sladký dýňový koláč, pojmenovat ho a předem zaregistrovat na helena.perinova@nap.cz a v neděli 12. října se s ním přijít pochlubit na Dýňovou slavnost do Otevřené zahrady. Koláče budou vystaveny na podzimně ozdobeném stole. Mezi 15. a 16. hodinou pak proběhnou hromadné ochutnávky. Každý z návštěvníků bude moci hlasovat pro svého dýňového favorita. Vyhrává koláč s největším počtem hlasů ve dvou kategoriích - nejpůvabnější a nejchutnější. Vítězové soutěže získají lahev lahodného moku, šetřiče vody Watersavers k osazení celé domácnosti a další ceny.

Jak na to Koláče do soutěže hlaste předem na helena.perinova@nap.cz. Do zprávy uveďte své jméno a vymyslete kreativní název pro váš koláč. Pod tímto jménem bude vystaven, prezentován, ochutnáván... Pokud chcete zveřejnit recept, pošlete nám ho, udělám mu místo na nástěnce receptů dobrot z dýní. Těšíme se na vás i vaše koláče!

A POZOR, KAŽDÝ VYHRÁVÁ: Prvních 10 přihlášených dostane tričko Otevřené zahrady a každý soutěžící pak 2 volné vstupy na Dýňovou slavnost! Fantazii se meze nekladou a pravidlo je jediné: koláč musí obsahovat dýně.

Program Dýňové slavnosti je nabitý! Vydlabej si bubáka – výtvarná dílna pro děti i dospělé Soutěž o nejlepší dýňový koláč aneb Upeč, přines, vyhraj! O princezně Hokkaidó – zažijte divadlo na vlastní kůži Miss Dyňa - soutěž o nejhezčího dýňového bubáka Hry a soutěže pro děti – Ječící King Kong, hod dýní aj. Ukázka moštování – Hostětínský mošt Žíznivý mnich – víno z rukou vinaře DJ Patizon aneb DJ Liquid A na prázdninách Dýně různých tvarů a velikostí Podzimní dobroty od Rebia a Kafe do vany

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2014
21.3.
20.10.
Strom roku 2018 - Stromy svobody

Strom roku 2018 - Stromy svobody

Brno, Jižní Morava
22.2.
29.4.
Výstava Atol a putující slunce

Výstava Atol a putující slunce

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
1968:Computer.art

1968:Computer.art

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí