Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dýňová slavnost a velká koláčová soutěž v Otevřené zahradě

Dýňová slavnost a velká koláčová soutěž v Otevřené zahradě

Kdy 12. říjen 2014 11:00 - 19:00 Akce pro děti
Do Otevřené zahrady se valí dýně! Nenechte si to ujít v neděli 12. října a stavte se s celou rodinou. Můžete se zúčastnit i velké koláčové soutěže!

V neděli 12. října od 11 hodin máte skvělou příležitost užít si podzimní den a netradiční „oranžovou“ slavnost. Otevřenou zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace.

A nejen to! Součástí nedělního programu pro všechny věkové kategorie budou také nejrůznější hry a aktivity na interaktivních stanovištích Otevřené zahrady nebo názorná ukázka moštování biomoštů z Hostětína. Těšit se můžete i na víno podávané z rukou vinaře.

SOUTĚŽ o nejhezčí a nejchutnější koláč: Soutěžíte rádi? A ještě radši vyhráváte zajímavé a hodnotné ceny? Je pro vás pečení zábavou? Nebo třeba výzvou? Pak přesně pro vás je určena naše oranžová soutěž. Stačí jen upéct slaný či sladký dýňový koláč, pojmenovat ho a předem zaregistrovat na helena.perinova@nap.cz a v neděli 12. října se s ním přijít pochlubit na Dýňovou slavnost do Otevřené zahrady. Koláče budou vystaveny na podzimně ozdobeném stole. Mezi 15. a 16. hodinou pak proběhnou hromadné ochutnávky. Každý z návštěvníků bude moci hlasovat pro svého dýňového favorita. Vyhrává koláč s největším počtem hlasů ve dvou kategoriích - nejpůvabnější a nejchutnější. Vítězové soutěže získají lahev lahodného moku, šetřiče vody Watersavers k osazení celé domácnosti a další ceny.

Jak na to Koláče do soutěže hlaste předem na helena.perinova@nap.cz. Do zprávy uveďte své jméno a vymyslete kreativní název pro váš koláč. Pod tímto jménem bude vystaven, prezentován, ochutnáván... Pokud chcete zveřejnit recept, pošlete nám ho, udělám mu místo na nástěnce receptů dobrot z dýní. Těšíme se na vás i vaše koláče!

A POZOR, KAŽDÝ VYHRÁVÁ: Prvních 10 přihlášených dostane tričko Otevřené zahrady a každý soutěžící pak 2 volné vstupy na Dýňovou slavnost! Fantazii se meze nekladou a pravidlo je jediné: koláč musí obsahovat dýně.

Program Dýňové slavnosti je nabitý! Vydlabej si bubáka – výtvarná dílna pro děti i dospělé Soutěž o nejlepší dýňový koláč aneb Upeč, přines, vyhraj! O princezně Hokkaidó – zažijte divadlo na vlastní kůži Miss Dyňa - soutěž o nejhezčího dýňového bubáka Hry a soutěže pro děti – Ječící King Kong, hod dýní aj. Ukázka moštování – Hostětínský mošt Žíznivý mnich – víno z rukou vinaře DJ Patizon aneb DJ Liquid A na prázdninách Dýně různých tvarů a velikostí Podzimní dobroty od Rebia a Kafe do vany

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2014
25.8.
24.9.
Prolínání na konci léta

Prolínání na konci léta

Brno, Jižní Morava
25.8.
24.9.
Výstava Prolínání na konci léta

Výstava Prolínání na konci léta

Brno, Jižní Morava
24.6.
31.12.
Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí