Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dny otevřených dveří Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém

Dny otevřených dveří Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém

Kdy 8. prosinec 2017 - 9. prosinec 2017 Společenské akce
Již třetím rokem pořádá Agentura pro evropský GNSS (GSA), tentokráte ve dnech 8. a 9. prosince 2017, dny otevřených dveří ve svém sídle v pražských Holešovicích.
Během Dnů otevřených dveří budete cestovat mezi vesmírem a obchodem v České republice. Toto je skvělá příležitost poslechnout si prezentace českých partnerů GSA, kteří se zúčastnili výzkumných a vývojových projektů! Dozvíte se více o práci GSA a zjistíte, jak Evropská unie využívá vesmír a jaký má satelitní navigace vliv na náš každodenní život.

Přijďte navštívit GSA a uvidíte model jedné z družic systému Galileo v různých konfiguracích, vyfotíte se ve vesmíru, zkusíte přistát s pomocí družicové navigace a můžete vyhrát zajímavé ceny.

Program:

Program také zahrnuje zajímavé semináře a vesmírné workshopy, soutěže a kvízy, animační aktivity pro rodiny s dětmi, činnosti pro školy a jiné zábavné vzdělávací aktivity!

Navštivte nás, abyste se mohli podívat a sledovat satelity Galileo, projít se po Evropě a získat si obraz, zažít záchranu horských vrtulníků nebo zachránit na moři pomocí programů Galileo a EGNOS, evropských družicových navigačních programů a můžete vyhrát ceny!

Všechny semináře povedou odborníci na vesmír a zaměstnanci GSA, kteří také budou během dnů otevřených dveří připraveni odpovídat na vaše otázky.
 

Pátek 8. prosince 2017

V 8:00 a následně v každou celou hodinu začíná seminář „Satelitní navigace + Evropa = GSA“ určený pro předem zaregistrované školy.
 

Sobota 9. prosince 2017

 
Semináře:
 
10:00 GSA, agentura Evropské unie v Praze, centrum evropské satelitní navigace
12:00 Od navigace k satelitní navigaci
14:00 Satelitní navigace v letectví
15:00 Satelitní navigace + Evropa = GSA (v angličtině)
16:00 Satelitní navigace + Evropa = GSA
17:00 Letecká navigace a využití Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém (GNSS)

Den otevřených dveří GSA nabídne řadu zábavných aktivit. Návštěvníci všech věkových kategorií se dozví více o vesmíru, Evropské unii a satelitní navigaci. Zhlédnout můžete:

Semináře o vesmíru: Navštivte rozmanité a podnětné lekce o vesmíru a satelitní navigaci, vedené českými experty i odborníky z GSA!
 
Následujte Galileo: Nenechte si ujít šanci dozvědět se víc o satelitech a Galileu.
 
Zkušenosti s virtuální realitou: Zažijte záchranu vrtulníkem z moře nebo vrcholku hory pomocí Galilea a Egnosu – evropských satelitních navigačních systémů. To vše díky virtuální realitě.

Vesmír a umění: Vesmír lze vnímat z mnoha perspektiv. Během dnů otevřených dveří „umělci“ všech věkových kategorií budou mít možnost nakreslit svoji vizi vesmíru a satelitní navigace. Obrázky budou vystaveny v centrále GSA.

Kvízový koutek: Satelitní navigace a Evropa už nebudou mít po vaší návštěvě budovy GSA žádné tajemství. Budete mít možnost vyzkoušet náš kvíz a vyhrát drobné předměty na památku.

Foto koutek: Projděte se napříč Evropou a vyfoťte se s některými nejznámějšími památkami.
 
Soutěž Mapiti: Použijte ke kreslení novou aplikaci Mapiti a vyhrajte!
 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 12. 2017
13.1.
29.12.
Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Praha 7, Praha
22.8.
25.11.
Záhada Čapkova koberce

Záhada Čapkova koberce

Praha 7, Praha
22.8.
2.12.
Jiří Petrbok: Hořící srdce

Jiří Petrbok: Hořící srdce

Praha 7, Praha
22.8.
6.1.
Koudelka: Invaze 68

Koudelka: Invaze 68

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí