Úvod > Aktivity & akce > Akce > Doll Prague 2013 - výstava uměleckých panenek a loutek

Doll Prague 2013 - výstava uměleckých panenek a loutek

Kdy 29. listopad 2013 - 1. prosinec 2013 Výstavy
Ve dnech 29.11.-1.12.2013 bude pražský Újezd zasvěcen již druhému světovému setkání autorů, obdivovatelů a sběratelů panenkového umění. Proběhne zde již II. mezinárodní prodejní výstava uměleckých panenek, loutek a medvídků Teddy - Doll Prague a výstava uměleckých textilí Textile Prague.
Přelom listopadu a prosince 2013 bude Michnův palác a Tyršův dům na pražském Újezdě zasvěcen již druhému světovému setkání autorů, obdivovatelů a sběratelů panenkového umění. Proběhne zde již II. mezinárodní prodejní výstava uměleckých panenek, loutek a medvídků Teddy - DOLL PRAGUE a unikátních uměleckých textilií – TEXTILE PRAGUE.

Tento projekt se zrodil z přání a myšlenek umělců různých zemí - uskutečnit setkání milovníků uměleckých panenek v krásné mystické Praze, která je odedávna jedním z významných center kultury a vzdělání, křižovatkou národů a místem setkávání lidí různých zájmů. Do Prahy zavítají umělci nejen z těchto dvou panenkových velmocí (USA a Rusko), ale z celého světa a představí špičku své tvorby. Svoji účast již potvrdili známí umělci jako např.: EJ Taylor (USA), Marlaine Verhelst (Holandsko), Elena Kunin (Izrael), Annadan (Ukrajina), Laura Scattolini (Itálie), významné evropské asociace: DABIDA (státy Beneluxu) a Guilde Baltic,(Litva, Lotyšsko, Estonsko) a známí čeští loutkáři a panenkoví umělci. Velmi zajímavá a exotická je také expozice Japonska, kterou přijede představit delegace deseti japonských Panenkových umělců v čele s Kyo Otake.

Celou akci ozvláštní prodejní výstava populárních a originálních medvídků – Teddy Bears. Druhou částí tohoto projektu v Michnově paláci bude výstava uměleckých textilií - Textile Prague. Zde bude návštěvníkům nabídnuta expozice unikátních děl Iny Statescu z Francie, Jacqueline Heinz z Německa, skupiny umělců Art quilt Petrohrad z Ruska nebo Willy van de Beek – Oldenhof z Holandska. Samozřejmě nebudou chybět ani díla českých autorů. Na výstavě budou v prodeji jak umělecká díla, ale i to, co k umělecké tvorbě patří; tedy šicí stroje, látky, nitě, korálky a další pomůcky. Určitě se zde najde také něco pro malé návštěvníky. Přímo v prostorách výstavy budou po celou dobu výstavy probíhat krátké wokshopy, jako např. šití medvídků atd. Deset procent ze vstupného bude věnováno na podporu integračního projektu základní školy Červený vrch Praha 6.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 10. 2013

Ubytování a restaurace v okolí