Úvod > Aktivity & akce > Akce > Chebské vánoční trhy

Chebské vánoční trhy

Kdy 29. listopad 2014 - 26. prosinec 2014 Lidová řemesla a trhy
Těšit se můžete na volně přístupné ledové kluziště, tržiště s desítkami dřevěných stánků s vánočním zbožím a občerstvením, Ježíškova dílna a akce pro děti, krásně nazdobený strom i celé náměstí nebo bohatý doprovodný program.
Stánky
Prodejní stánky s vánočním zbožím a občerstvením na tržišti jsou otevřeny každý den od 11:00 do 20:00.

Kluziště
Stejně jako v loňském roce, i letos mohou Chebané a návštěvníci města přijít na náměstí a zúčastnit se tu i vánočních soutěží na ledě. Na nejlepší a nejšikovnější opět čeká ocenění. Ledová plocha včetně Šenku u kluziště je pro veřejnost v provozu denně od 11:00 do 21:00.

Ježíškova dílna
Děti mají možnost vyzkoušet si tradiční řemesla - např. ražení mincí, výrobu svíček, pečení cukroví a mnohé další. Výtvory si mohou odnést domů, nebo je vystavit ve výloze Ježíškovy dílny. Ježíškova dílna je otevřena ve všední dny od 10:00 do 12:00 jen pro školy a od 16:00 do 19:00 pro veřejnost, o víkendu je zájemcům k dispozici od 16:00 do 19:00. Nachází se ve Špalíčku, v části mezi tamní restaurací a cukrárnou.

Věž barokní radnice
Od 29. listopadu do 22. prosince je návštěvníkům zpřístupněna věž barokní radnice. Barokní radnice stojí jižně od původní středověké radnice, která se nacházela na východní straně náměstí. Pozemek dvou domů pro výstavbu nové radnice byl zakoupen v roce 1697. Stavba byla vedena stavitelem Angelem Pfefferem a ukončena v roce 1728. Vlastní věž byla postavena mnohem později, až v roce 1850. Po roce 1849 se městský úřad přesunul do budovy dnešního muzea a v objektu barokní radnice sídlil c.k. krajský soud a později okresní hejtmanství. Od 60. let 20. století je zde umístěna Galerie výtvarného umění.

Prohlédnout si Chebské vánoční trhy z výšky je možné denně mimo pondělí od 13: 00 do 16:00. Na věž se pouštějí maximálně šestičlenné skupiny, a to vždy v půl a celou hodinu. Vstup je z Galerie výtvarného umění.

Doprovodný program
V pracovních dnech je doprovodný program trhů zaměřen hlavně na děti. Víkendy a sváteční dny jsou navíc okořeněny vystoupeními populárních zpěváků. Pro děti je na každý den připravena dílna s různými uměleckými řemeslníky, aby mohly vyrábět své vlastní výtvory. Ty nejpovedenější čeká každý den vyhlášení a odměna. Školy se rovněž zapojily do přípravy ozdob pro velký vánoční strom a samozřejmě nabízejí i vystoupení školních souborů. Na pódiu se v průběhu vánočních trhů objeví například Václav Neckář, Michal Hrůza, Samson Lenk, Petr Vondráček, Leona Machálková, Eva Pilarová, DEBBI, Petra Janů, Josef Dušek nebo David Deyl.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 11. 2014
19.8.
30.10.
Tajemný svět lišejníků

Tajemný svět lišejníků

Cheb, Západočeské lázně
30.9.
27.10.
Martin Stolař - V Chebu z Chebu

Martin Stolař - V Chebu z Chebu

Cheb, Západočeské lázně
23.9.
28.12.
Výstava Barevná radost z hor

Výstava Barevná radost z hor

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu

Cheb, Západočeské lázně
Prohlídková trasa Chebské niky

Prohlídková trasa Chebské niky

Cheb, Západočeské lázně
Retromuseum Cheb

Retromuseum Cheb

Cheb, Západočeské lázně
Bismarckova rozhledna u Chebu

Bismarckova rozhledna u Chebu

Cheb, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí