Úvod > Aktivity & akce > Akce > Benešovský běžecký festival

Benešovský běžecký festival

Kdy 10. září 2017 Sportovní akce
Závody Benešovské juniorky pro běžce od tří do 18 let, Běh maminek a hospodyněk, Minimaraton, charitativní Běh pro Matyáše a hlavní závod Benešovská desítka čekají na účastníky čtvrtého ročníku Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), který se uskuteční 10. září v Benešově u Prahy.

Počet účastníků sportovní akce každoročně roste a organizátoři věří, že se jim letos podaří překonat magickou hranici 1 000 běžců.
 
Benešovská juniorka
Jako první odstartují v 8:30 hodin na benešovském Masarykově náměstí závody Benešovské juniorky. Pro běžce od tří do 18 let jsou připraveny tratě od 150 do 1 000 metrů. Loni je zdolalo rekordních 570 závodníků. Podaří se letos tento počet pokořit? Přispět by k tomu mohla i tradiční soutěž škol nazvaná „Nesedíme, Neležíme, BĚŽÍME“, v níž se bude soutěžit o 10 nejlepších výsledků žáků školy. Pokud škola postaví 10 skvělých běžců, může tuto soutěž vyhrát. Školy budou soutěžit také o největší počet zúčastněných žáků a o putovní pohár. Nově organizátoři vyhlásili soutěž tříčlenných týmů mládeže do 18 let na čtyřkilometrové trati Minimaratonu (podmínkou je minimálně 1 dívka v týmu) – vítězem se stane družstvo s nejnižším součtem časů. „Je to ideální soutěž pro střední školy, které proti základním školám mají handicap v počtu běžců,“ upozornil Luděk Procházka. Závody Benešovské juniorky jsou současně čtvrtým závodem seriálu Běžec Podblanicka – GEUS JUNIOR CUP. Atmosféru soutěží škol umocní vyhlášení výsledků a předání pohárů přímo v den závodu po doběhu Benešovské desítky.
 
Běh maminek a hospodyněk
Také letos dostanou příležitost proběhnout se benešovským náměstím maminky a hospodyňky – jedinou podmínkou je kuchyňská zástěra jako součást jejich sportovního oblečení. Vítány jsou i tradiční doplňky v podobě vařečky, síťovky… Na trať dlouhou 650 metrů účastnice vyrazí v 10:40 hodin.
 
Minimaraton
Závod na čtyři kilometry bude odstartován v 12:10 hodin. Hodnotit se budou výsledky mužů a žen v šesti věkových kategoriích.
 
Charitativní Běh pro Matyáše
Výtěžek z letošního charitativního běhu, který odstartuje v 12:15 hodin, dostane Matyáš Kolman z Benešovska. Roční chlapec se od narození pere se zdravotním handicapem – rozštěpem páteře a hydrocefalem. K životu potřebuje spoustu zdravotnických a rehabilitačních pomůcek. Nemůže dělat to, co ostatní miminka, ale statečně bojuje, stejně jako jeho blízcí. Těžký úděl nemá nikdo nést sám – tak poběžte pro Matyáše! Charitativní běh je pořádán ve spolupráci s benešovským nadačním fondem Zlatá hvězda.
 
Benešovská desítka
Hlavní závod mužů a žen na trati dlouhé 10 kilometrů odstartuje v 13:10 hodin. Závodníci si změří síly v deseti kategoriích. Mezi pět nejlepších mužů a žen v absolutním pořadí budou rozděleny prize money v celkové výši 15 000 korun. Výsledky se budou započítávat do seriálu Běžec Podblanicka a v rámci hlavního závodu „Benešovské desítky“ se opět uskuteční běžecké derby Benešov – Vlašim.
 
On-line přihlašování na sport-reg.cz končí 3. září, pak bude možné se přihlásit ještě od 7. do 9. září v registračním stanu na Masarykově náměstí v Benešově a v den startu v benešovské ZŠ Karlov. Registrace a výdej čísel u dětí končí 30 minut před startem dané kategorie, u „Desítky“ a minimaratonu 60 minut před startem. Pořadatelé doporučují využít on-line registraci, která urychlí výdej čísel a čekání účastníků.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 7. 2017
10.4.
16.5.
Jaro Josefa Suka

Jaro Josefa Suka

Benešov, Střední Čechy
1.4.
30.9.
Týnec 100x jinak

Týnec 100x jinak

Týnec nad Sázavou, Střední Čechy
1.5.
Benešovský jarmark 2018

Benešovský jarmark 2018

Benešov, Střední Čechy
24.8.
Alenka v kraji zázraků

Alenka v kraji zázraků

Benešov, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí