Úvod > Aktivity & akce > Akce > Balóny na Sychrově aneb sobota bratří Montgolfiérů

Balóny na Sychrově aneb sobota bratří Montgolfiérů

Kdy 25. duben 2015 14:30 - 19:00 Historické a vojenské akce
Chcete se dozvědět, co mají společného objevitelé horkovzdušných balónů a zámek Sychrov? Akce v zámeckém parku pro rodiny s dětmi.
Francouzské odpoledne s vynálezem bratří Montgolfierů, horkovzdušným balonem, je určené pro každého, kdo se zajímá o eleganci těchto nebeských plavidel, která byla poprvé představena na dvoře Ludvíka XVI. ve Versailles. Proč v prvním balonu letěli kohout, kachna a ovce a mnohem více se dozvíte v zámeckém parku na Sychrově.

Co mají se zámkem Sychrov společného bratři Montgolfierové? Nevynalezli jen horkovzdušný balon, ale kromě jiného také vodní čerpadlo takzvaný trkač, který v první polovině 19. století čerpal vodu z Mohelky a zásoboval zámecký areál vodou. Na Sychrov bylo čerpadlo dovezeno přímo z Francie. Trkač sloužil jen 15 let, později, jak se rozšiřoval park a rostly nároky na zásobování vodou, byl nahrazen velkým vodním kolem Romualda Božka. To sloužilo ještě za druhé světové války, do dnešních dnů se ale nedochovalo. Zůstala jen velká vodárenská věž v parku, do níž se voda z Mohelky čerpala.

droj: http://www.denik.cz/doma/zamek-sychrov-bude-o-vikendu-patrit-veteranum-a-horkovzdusnym-balonum-20150422-ub3n.htmlAkce probíhá ve stejnou dobu jako již tradiční Sraz 1st US Veteran club v zámeckém parku. Vstupné: 50 Kč osoba – jedna vstupenka platí na obě akce.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 4. 2015

Ubytování a restaurace v okolí