Úvod > Aktivity & akce > Akce > Balóny na Sychrově aneb sobota bratří Montgolfiérů

Balóny na Sychrově aneb sobota bratří Montgolfiérů

Kdy 25. duben 2015 14:30 - 19:00 Historické a vojenské akce
Chcete se dozvědět, co mají společného objevitelé horkovzdušných balónů a zámek Sychrov? Akce v zámeckém parku pro rodiny s dětmi.
Francouzské odpoledne s vynálezem bratří Montgolfierů, horkovzdušným balonem, je určené pro každého, kdo se zajímá o eleganci těchto nebeských plavidel, která byla poprvé představena na dvoře Ludvíka XVI. ve Versailles. Proč v prvním balonu letěli kohout, kachna a ovce a mnohem více se dozvíte v zámeckém parku na Sychrově.

Co mají se zámkem Sychrov společného bratři Montgolfierové? Nevynalezli jen horkovzdušný balon, ale kromě jiného také vodní čerpadlo takzvaný trkač, který v první polovině 19. století čerpal vodu z Mohelky a zásoboval zámecký areál vodou. Na Sychrov bylo čerpadlo dovezeno přímo z Francie. Trkač sloužil jen 15 let, později, jak se rozšiřoval park a rostly nároky na zásobování vodou, byl nahrazen velkým vodním kolem Romualda Božka. To sloužilo ještě za druhé světové války, do dnešních dnů se ale nedochovalo. Zůstala jen velká vodárenská věž v parku, do níž se voda z Mohelky čerpala.

droj: http://www.denik.cz/doma/zamek-sychrov-bude-o-vikendu-patrit-veteranum-a-horkovzdusnym-balonum-20150422-ub3n.htmlAkce probíhá ve stejnou dobu jako již tradiční Sraz 1st US Veteran club v zámeckém parku. Vstupné: 50 Kč osoba – jedna vstupenka platí na obě akce.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 4. 2015
1.4.
31.10.
Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Turnov, Český ráj
4.3.
29.10.
Výstava panenek a kočárků v Turnově

Výstava panenek a kočárků v Turnově

Turnov, Český ráj
27.12.
31.12.
Vánoční prohlídky zámku Sychrov

Vánoční prohlídky zámku Sychrov

Sychrov, Český ráj
26.11.
27.11.
Adventní trhy na Sychrově

Adventní trhy na Sychrově

Sychrov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí